Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ve işte Pazarlama Kurusu Çevrimiçi, Selamlar
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selamlar ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beni gördüğüne sevindin sanırım, başına gelecekleri biliyorsun ? Müsaitsen bir kaç soru sormak isterim senin gibi önemli bir pazarlamacıyı yakalamışken.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok sevindim heyecandan elim ayağım titriyor ? Est. Ne demek.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harika aynı duyguları paylaşıyoruz, Dijital Karga ve Pazarlama Kurusunun buluşması sanırım herkesi de heyecanlandıracak.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kimilerini de sinir edebilir ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olabilir duygulara hitap etmek güzeldir değil mi?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reklamın iyisi kötüsü muhabbetine girmeyelim çıkamayız o işin içinden! ? Duyguların da elbette iyisi kötüsü vardır
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 🙂 Pazarlama Kurusu kimdir nedir? Oradan başlayalım o zaman.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ooooo ama sen son sorulacak soruyu baştan sordun! Söylersem sihri kaçar 🙂 Şöyle yapalım. Ben küçük ipuçları vereyim
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öyle biraz tersiz, Kargalar olaylara farklı açılardan yaklaşmayı sever
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Allah uzun ömür versin kargacım seviyoruz seni. Dijital dünyanın güzidesisin
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sınırları sen belirlersin, kimdir derken aslında kişisel bilgilerinden çok dijital kimlik olarak algılayabiliriz.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ok.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İpuçları güzel fikir, sonunda bilene ödül mü versek?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahahhaha bilenler kendine saklasın bilgisini, sağda solda ÖTMESİN! ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu röportaj bir değişik oldu Kurucum sorulara sıra gelmiyor evet, ehehm ıhımmm tamam konuya dönelim gak guk yapmayalım fazla dinliyoruz. Yani okuyoruz, buyurun…
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama kurusu yanılmıyorsam 2011’de açılmış bir hesap. 31 Aralık olmalı. Sıkıcı bir yılbaşı gecesiydi.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Can sıkıntısında doğdu diyorsun ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tam olarak can sıkıntısı demek doğru olmaz. Çünkü bir temeli var işin, bir hikayesi. Öncelikle neden pazarlama kurusu adını seçtim ondan bahsedeyim istersen?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzun yıllar çeşitli şirketlerde ürün müdürlüğü, marka müdürlüğü, pazarlama müdürlüğü yaptım. Gördüğüm çok net bir şey vardı. İki tane Philip Kotler kitabı okuyan, şirkette pazarlama gurusu edasıyla dolaşıp saçma sapan işlere imza atıyordu.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir gün bir tanesine sinirlendim “ulan kendini guru zannediyorsun da senden olsa olsa pazarlama kurusu olur” diye çıkıştım.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neyse olay adliyeye yansımadan yatıştı ama bu tabiri ben birçok kişiyi kategorize etmek için kullanmaya başladım.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden pazarlama kurusu? Sorusuna cevap burada yatıyor aslen. Tabi bazı arkadaşlar kayısı kurusunun bir versiyonu ya da pazarlama kırosu şeklinde de yorumlarda bulundular 🙂 seviyorum onları da.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Guruluk havasına değil, pazarlamanın kendine odaklanmış bir şahsiyete dönüştünüz yani dijitalde.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aynen öyle
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki mesele Philip Kotler midir ? Ya da sence mesele kimdir? Kimler okunmalı, öğrenilmelidir. Gerçek guru adayları için fikirlerini alabiliriz.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En nefret ettiğim şey insana dayalı bir iş dalında, tek yönlü bakışa sahip olanlardır. Bu yüzden iyi bir pazarlamacının sadece Kotler vb. Amerikan gurularını okumasına da karşıyım.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama birçok farklı disiplinden beslenmelidir. Psikoloji, sosyoloji, ekonomi, edebiyat, siyaset hatta nörobilim…
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bakış açını değiştirmek lazım diyorsun.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Toplumların kitlesel hareketlerini, tüketicilerin satın alma davranışlarını anlamak için, Amerikan toplumunda yüzlerce milyonluk bütçelerle yapılmış kampanya örneklerinin, size (yani Türkiye’deki pazarlama profesyonellerine) kattıkları çok sınırlıdır.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmm güzel…
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bizde hep allı pullu Coca Cola, Google vb. devasa pazarlama bütçeleri ile yönetilen pazarlama stratejileri anlatılır. Yaa kardeşim ülkedeki şirketlerin %95’i KOBİ! Nerede senin milyon dolarlık hayalini kurduğun kampanyalar, nerede daha reklama ayağını sokarken 50 defa düşünen KOBİ patronu!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?? Gerçeğe dönelim diyorsun aslında doğru.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biraz ayaklarınız yere bassın! Bu ülkede pazarlama kariyeri yapayım diyen gençlerin büyük bir kısmı gittiği şirkette en iyi ihtimalle yıllık 2-3 milyonluk bütçede hareket etme yetkisi bulacak.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O yetki de patronu ikna etmek için 50 takla attıktan sonra gelecek.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama kariyerine girecek gençlere tavsiyem; evet starbucks, apple, google, p&g, coca cola nasıl kurulmuş, bugünlere nasıl gelmiş okuyun ama bunlar sadece sizin zihninizde belli yerlere otursun. Buralarda çalışırım hayaliyle değil bunlardan feyz alarak kendimi bile nasıl pazarlarım diye baksınlar.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Başarılı işlerde vardır illa ki biraz onlarda da bahsedelim. Türkiye’de pazarlama adına güzel gelişmeler var mı ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette var
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aslında bu güzel başarı hikayelerini dahil olmak değil, yeni bir hikaye yazmak için öğrenmek lazım belki.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Enflasyonist dönem ve suni kar devri bitip rekabet dönemine girince Türkiye’de pazarlamanın gerekliliğini ilkokul mezunu patronlar bile anlamaya başladı
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bakmayın siz Türkiye’nin 60-70 yıllık reklam tarihine. Pazarlama son 10-15 yılda parladı bu ülkede.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital ile birlikte ivme kazandı diyebilir miyiz?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eskiden Şirketler, enflasyon dönemlerinde stok tutar, her ay Enflasyon Oranı açıklanınca zammı patlatırdı. Enflasyonun düşmesiyle, buradan gelecek kar marjları karın doyurmayınca rekabet artmaya başladı. Birçok şirket ne yapacağını şaşırdı adeta. Ve pazarlamayı öğrenmeye ya da kullanmaya mecbur kaldılar.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital mecralar pazarlama dünyası için önemli bir dönüm noktası elbette,
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama dijital dünya başka, pazarlama başka değil. Dijital dünya da pazarlamanın araçlarından biri artık.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eskiden, radyo ilk çıktığında gazeteler bitti artık denirmiş. TV çıkınca radyolar bitecek denmiş. Şimdi dijital çıktı TV. bitecek diyor bazıları. Bunlar genelde pazarlamanın teorisinin, hayatın her alanında yapılan bir algı yönetimi çalışması olduğunu anlayamamışlar.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mecralara yenileri eklenmeye devam edecek. Bu pazarlamacının bütçeyi doğru kullanırken karar vermesini zorlaştıracak. Ama hiçbir mecra birbirinin düşmanı değil aksine hepsi birbirinin tamamlayıcısıdır
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bütünleşik Pazarlama.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 360 derece ajanslar ortaya çıktı zaten.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İstanbul trafiğinde drive time kuşağında verdiğiniz reklamı o an, ne TV’de ne gazetede ne dijitalde veremezsiniz.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her mecranın amacı ve tekniği farklı değerlendirilir. Evet hatta dijital ajans diye çıkan birçok ajans geleneksel mecraları kullanan reklam ajanslarıyla birleşti son dönemde. Mesela 4129 bunun en açık ve kaçınılmaz örneklerinden. Tek başına hiçbir mecra kitleleri her anlamda kuşatmanızı sağlamaz. Bugün eticaret siteleri neden TV, gazete, dergi reklamlarını kullanıyor sanıyorsunuz? Çenem düştü yine ? Sen araya gir kargacım
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzel anlattın bölmek istemedik fazla. Beni de susturdun Kurucum tebrikler. Pazarlamanın P leri çok.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öyle pis bir huyum var evet
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben sektöre ilk başladığımda 4p vardı. Şimdi 4c ler 7p ler havada uçuşuyor. Ama pazarlama günümüzde basit bir formüle dayanamayacak kadar karmaşık bir disiplin. İnsanla uğraşıyorsun yahu karışık olmak zorunda! Daha eşine, çocuğunu, arkadaşına laf geçiremiyorsun tüketicinin parasını alman kolay mı! ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biz biraz pazarlama için (P)opüler olmayı öne çıkarıyoruz. Ama aslında pazarlama en çok da (P)lanlı olmayı gerektiriyor. Yine de çok başarılı işler gelişmeler görüyoruz Karga olarak her yerde olmanın avantajı ile
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bir pazarlamacı kreatif olmak zorunda değildir. Çünkü kreatif işler başkasının işi. Parasını verir, o işi işin ehline yaptırırım. Bizde düşülen bir hata da bu. Pazarlamacıdan reklam fikri bekleyenler var ya da kendini metin yazarı sanan pazarlamacılar.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlamacı dediğin aslında tüm alana teorik ve pratik anlamda hakim bir maestrodur. Planlı olmak da bunun elbette önemli bir parçası.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2016 için Türkiye’de “Budur” dediğin bir pazarlama kampanyası var mı?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Biliyorsun 2014-2015-2016-2017 mobilin yılı. Şaka şaka! Mobil kadar kafalarına taş düşsün!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ne yaptın bütün hayallerimizi yıktın şimdi. Mobil ile ilgili o kadar analizler veriler boşa mı gitti ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 2016 özelinde konuşmak gerekirse mal-hizmet pazarlaması yapan ekipler için iyi bir yıl değildi. Hangi motivasyonla hangi gazla hangi şevkle kampanyaya çıkacaksın?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öyle zor bir yıl oldu bizler için.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haliyle yapılan lansmanlar ya sönük kaldı, ya erkenden kesildi ya da iptal edildi. 2016 için akılda kalıcı birkaç reklam haricinde benim dikkatimi çeken en başarılı kampanya THY’nin Batman Superman için yaptığı 360 derece üstü sayılabilecek bütünleşik iletişimdir. Bayrak astıran işler yaptılar gerçekten helal olsun.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beğenmediğin var mı? Bu ne biçim iş dediğin.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir kere insanı aptal yerine koyan, (öyle olsa bile) zekasını küçümseyen, küçük tatlı su kurnazı işlere oldum olası gıcığım.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet evet Huyun Kurusun Gıcık tarafın fena. THY’nin Zach King’de güzel işti ne dersin?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle. Ama THY’de hem TR hem de yurt dışı destekli inanılmaz bir ekip var. Pazarlama açısından, her şirketin kolay kolay ulaşamayacağı bir üst akıl oluştu orada neredeyse.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki Twitter da yeri geliyor sen yazıyorsun yeri geliyor sana yazıyorlar. Önemli işlerin önemli bir yorumcususun aslında. Senin yazdıkların bir yana sana yazılanlarda iyi cevaptı dediğin oldu mu?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gıcığım evet, hesabı açmamın bir sebebi de patronun embesil hareketlerinden bıkmış olarak, protest tavra evrilmiş olmamdır herhalde. Evet, bir ara mail adresi mi verdim pazarlama hakkında sorun bakalım dedim. Sonra başa çıkamadım. Millet neredeyse yıllık pazarlama planını bana yazdıracaktı!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takipçilerim gerçekten pazarlamaya meraklı özel ve %100 organik(!) bir kitle. Haliyle çok başarılı yorumlar görüşler geliyor. Kimi zaman onların sayesinde fikrimi değiştiriyorum.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Organik günümüzde çok önemli hem sağlıkta hem dijitalde ? Fikrimi değiştiriyorum diyebilmen de önemli bir dip not, takipçilerine BİLGİNİZE diye verelim bunu. Patron çalışan meselesi geçmişken. Sence bir çalışan patronda neye tahammül etmemeli ve bir patron çalışanda neyi görmezden gelmemeli?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir çalışanın patrona tahammül etmemesi demek istifayı basması demek. Bunun için ahlaki kaidelere bakarım ben. Pazarlama alanında patronla yaptığım tartışmalar her zaman tahammül gerektirir. Önemli olan, patrona bir öğrenci gibi yaklaşmak ve ona öğretmeye çalışmaktır. İşiniz çok daha kolaylaşır. Patron yönetmek sanattır!!!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki tersi?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir patron çalışanında hiçbir şeyi görmezden gelmez, gelmemeli de. Sonuçta babasının oğlu değil. Ama küçük hatalar ders niteliğinde uyarılarla geçiştirilebilir.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok gerçekçisin.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yönetici olduğunda, kendini patronun yerine koyup bakıyorsun olaylara. Onun gözünden bakmayı öğrenmelisin ki patronu iyi idare edebilesin.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu arada takipçilerim belki üzülecek ama pazarlama kurusu tek bir akıldan yola çıkan bir hesap da değil.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 5 beyin var etkileşimde olan.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu önemli bir itiraf oldu. İlk defa dijital kargada
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama bazı fenomenler gibi bir ajansın yarattığı hesap değildir. Tamamen halkın içinden sivil bir hareket diyelim 🙂
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama Kurusu Kim ya da kimler diye başlık mı atsak TIK’latma başlığı ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahhahaha
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bunların arasında medyacı da var mühendis de var reklamcı da var. Farklı yerlerden beslenip yürüyen bir hesap.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi ilk yıllarda böyle değildi. Tek bir kişiydi.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hal böyle olunca pazarlamanın farklı yönlerini yakalamak da mümkün oluyor.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepimiz Pazarlama Kurusuyuz ??, Ha ha Pazarlama Kurusu Benim ???
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Asffhlhlkdjs bir ara böyle bir tartışma çıktı. 6-7 arkadaş benim dedi.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki sen hangi Kurusun
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hepsinin parmağı vardı belki de kim bilir. ???
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olabilir, o yüzden baş etmekte zorlanmış olabilirim ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teessüf ederim. Dostlarımıza her zaman ayrıcalık tanıdık hesapta .
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok gerçekten dostluk konusunda hakkını verelim Dijital Karga olarak şahidiz
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki Kurucum, her şeyi bir yana bırakalım. Güzel bir tatile gidiyoruz Hangi Şehre gitmek istersin. Stratejik düşünmeyelim lütfen ?.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İçinden geldiği gibi,
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Muğla!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yüzlerce cennet köşesi olan muazzam bir şehir!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Muğla güzel. Tamam Kurucum Pazarlama yapmayalım. Şaka şaka yap yap. Çok sevmişsin belli.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bak mesela sayayım.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ahahhahaha
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yok ya ne sayıcam reklamı olsun istemiyorum sonra ya çok kalabalıklaşıyor ya da imara açılıyor!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Muğla ya arsa almaya gidiyorum.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin Renk ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlamanın rengi?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kırmızı
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden desem mi?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her zaman koşturmaca her zaman aksiyon telaş kan ter ve gözyaşı ? kan basıncını artıran sektör
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ha ha pazarlamanın yeni tanımı sadece Dijital Karga’da. En sevdiğiniz sosyal mecra?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Elbette Twitter! Ama itiraf etmeliyim devlet twitter ı kapattığında ya da yavaşlattığında şunu düşünüyorum.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İtiraf severiz buyurunuz
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ulan bu hesap bugün kapansa umurumda olmaz 🙂 ama takipçilerimi mahrum etmek istemiyorum.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hesabın adının, takipçi sayısının hiçbir önemi yok bizim için.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Beyin olduktan sonra her yerde yazarsın bunları.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet bunu hepimiz düşünüyoruz ? Yoksa ben de mi bir pazarlama kurusu oluyorum. Peki önemli bir soru?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence çok renk verme ki kendi kendine yazıştığını anlamasınlar!
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ha ha ha buna çok güldüm gerçekten.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önemli sorular bizim işimiz
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steve Jobs mu Zuckerberg mi?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oha soruya bak
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak guk yapmak da bizim işimiz ?.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Birini söylesen diğerine ayıp olacak tabi. Ama söylemelisin.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Küçükken annemle babam bana sorardı. Babanı mı daha çok seviyorsun yoksa anneni mi diye. Kaçış cevabım “kendimi!” Olurdu :)))
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bence buna cevap verirsin. Verirsiniz. Verirler. Veremedi.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zaman jobs derim çünkü belli bir birikimden damıtılarak oluşmuş bir zihni vardı. Zuckerberg gibi genç girişimciler ekibini ve sponsorlarını iyi seçenler
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?? seçim için değil ama cevap için tebrikler.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaaa dünkü çocukla, yılların jobs ı kıyaslanır mı ayıptır be! Biraz emeğe saygınız olsun ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Olur olur çok da güzel olur. Kitap tavsiyesi alalım mı? Guru ve Kuru adayları için.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ergenler sever böyle manasız kıyaslamaları 🙂
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlk defa sana sorduk böyle bir kıyası ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap dedin ama bu da basit bir soru değil.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet zor. Ama önemli.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Önce inandığın dinin kitabını, inanmıyorsa insanlık, ahlak ve dürüstlükle alakalı kitapları oku, özümse ve hayatına tatbik et. Çünkü ahlaksız bir pazarlamacı insanların hakkına girendir. Pazarlama, yalanlarla yapılabilecek bir disiplin değildir, olmamalıdır.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Afili cevaplar kategorimize alıyorum bu sözü ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonra philip kotler milenyum serisi 750 sayfalık pazarlama yönetimi kitabını yalayıp yutmakla devam edebilirsin ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sonrasında hava atmak serbest mi?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de Ben harika pazarlamacıyım diyenlerin, hep PR kampanyası yapan koftiler olduğunu gördüm.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hele ki hayatında min. 5 yıl pazarlama bütçesi yönetmemiş, patrona hesap vermemiş tiplerin danışman ayağına hiç dolaşmaması lazım ortalıkta.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: marketing is everything, everything is marketing üzerine yazışırız diye düşünmüştüm ama başta uzun uzun pazarlamayı konuştuk yazmadan da geçemeyeceğim kısaca ve kuruca bize tercüme eder misin ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İyi bir pazarlamacı olmanın en iyi yolu, pazarlamayı sadece plazada 9-5 arası yüksek topuklu bir iş olarak değil hayatın her alanına tatbik edilebilecek bir yöntem olarak görmek gerekir. Bu bağlamda bakabilirseniz evet pazarlama her yerdedir ve herkes aslında bilerek ya da bilmeden kendini, ailesini, arkadaşlarını pazarlar. Ancak. Bir düsturu unutmamalısın.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mevlana ne demiş “ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol”
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Güzellll
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eğer kendini olmadığın gibi bir şekilde pazarlamaya kalkarsan er geç insanlar bunu anlar. Anladıklarından itibarından yersin
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yalanın pazarlamada yeri yoktur diye tekrar üzerine basıyorum. Ama maalesef kelime oyunlarını, tipografik oyunları çok severiz. Eşşek kadar %75 indirim yazıp altına küçücük “sadece gömleklerde geçerli” yazmamız bundandır. Bunu da bir yaparsın iki yaparsın belki 20. Kez yaparsın ama gün gelir mağazanın önünden geçen potansiyel müşterin “hastir ordan” der geçer.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yalanı sevmeyen Pazarlama Kurusunu destekliyoruz. Küçük pazarlama stratejilerinde bu da yalan mı canım diyenler olabilir, ama evet kandırmaca da bir yalandır.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uzun zamandır yazıyorsun bir şekilde mutlaka konuşuyorsun anlatıyorsun genel olarak soruyorum en sevdiğin Kelime
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: F…
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Pazarlama Kurusunun ilk resmini birkaç ay önce değiştirdim.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İlki neydi biliyor musun?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet evet biliyoruz. Ama Dijital Karga olarak biraz kibarcığız Kuru, bunu nasıl yayınlarız şimdi. O zaman merak eden kuruya sorsun diyeceğim ☺☺☺. Biz eski takipçilerindeniz bu arada bizi yabana atma.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Oooo baş tacısınız o zaman
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Google a F… yazdığımda çıkan ilk görseldi :)) yine aynı çizgi karakter ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir pazarlamacının itirafları diyorsun. Hala itiraf etmediklerin var mı?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet. Her beyanat bir itiraf. Çalıştığım şirkette çalıştığım şirkete laf sokarken başladım tweetlere :)))
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Takipte kalın diyorsun devamı gelecek 🙂
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sektördeki dedikoduları çok anlatmıyorum sadece 🙂 yoksa ohoooo ortalık toz duman olur.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp röportajını sevdin mi?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bayıldım. Patates hat alıp açayım diyorum takipçilerime :)))
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aaa güzel olabilir aslında.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu da birebir pazarlama örneği olsun.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yeni sosyal Kanal WhatsApp.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden olmasın.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Senden sonra kiminle röportaj yapılsın istersin tavsiye edersin?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 3 kişi söyleyeyim. @stajyer_ @bulentfidan @ugurbati
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji ile bitirelim.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?? Dayanamıyorum bunaldım emojisi diyorum buna
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişik oldu güzelmiş. Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz Pazarlama Kurusu takipteyiz itiraflara devam ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ???
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?? dijital kargaya başarılar dilerim. Çok güzel bir açığı kapatıyorsunuz. Takibe ve desteğe devam ??
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Teşekkür ederiz destekleriniz ve güzel röportaj için.
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arada destek lazım olduğunda dm atın 🙂 takipçilerime de söylüyorum. Kafamıza yatarsa “promote” ederiz ?
Pazarlama Kurusu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben teşekkür ederim. Sevgiler.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Bulut Perakende Sanal Santral ve İnternet Kampanyası
Önceki yazı
En Güzelinden Amerika Gezi Notları Vol.3 – Trump Seremonisi