Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Hasan Yalçın Hakkında: Professional UI #designer in Turkey for 20 years.#UI / #UX Manager @logsign #Blogger #SciFi, Movies, Games, #PS4
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gak! Hasan Yalçın çevrimiçisin ? Sorularım var, kargastik bir röportaja var mısın? Yazışalım mı?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Varım ben de sizi bekliyordum ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Süpersin ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital Karga okuyucuları için kendinden bahsedilir misin? Seni senden dinleyelim ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben kimim 20 yılını dijital arayüzlere adamış bir grafik emekçisiyim öncelikle, Star Wars geek’i, iyi bir hayvansever aynı zamanda taze bir YouTuberım.. Bilmem bunlar kafi gelir mi?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Konuştukça daha yakından tanıyacağız ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ??
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hasan Yalçın’ı dijital arayüzlere çeken şey ne oldu? Tasarım dünyasında kendinden bir şeyler bulmuş olmalısın ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu işe ilk körüklü otobüsler geldiğinde, şöför panelinin kapı açma düğmelerine hayranlıkla bakarken gönül verdim. Daha çocuktum, eve dönünce bir kartona o paneli çizdim, annemin düğme kutusundan aşırdığım renkli düğmeleri yapıştırıp “Otobüsçülük” oynamaya başladığımda ilk arayüz tasarımımı da yapmış oldum aslında.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ardından uzay filmlerinde gördüğüm ekranları duvara çizerek, gerisini hallettim ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ülke internet ile tanıştığında, ekranda görülen arayüzleri çizmek için çoktan hazırdım aslında…
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayal gücünün seni götürdüğü yerdeyiz şu an ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Doğru. ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Otobüs şöförlerine, uzay filmlerinde emeği geçenlere buradan selam olsun. Hepsi değerli insanlar ✋️
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arayüz tasarımları hakkında konuşmaların/seminerlerin var. Yaptığın işi anlatıyor olmak nasıl bir duygu?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tecrübe parayla satın alamadığınız tek şey. Zaman içinde sahip olduğunuz bir kavram. Meslekte uzun yıllar harcayınca bir noktadan sonra bu deneyimi genç meslektaşlarımla paylaşarak, onlara fırtınalı sularda kılavuzluk etmek istedim. Bundan da çok mutluyum.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Özetle yaptığım işle birlikte aslında tecrübelerimi paylaşıyorum.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalden takip ediyoruz büyük bir keyifle ? Gençlere tecrübe aktarmak işin geleceği için de önemli.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalin tasarıma (tasarımın da dijitale olabilir ?) etkisinden bahsedebilir misin? Derin bir konu ama cevizsiz olmaz ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital dediğimiz kavram ben bu işe başladığımda 640×480 çözünürlükte tüplü monitörlerdi. Çok şükür renklilerdi ? Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte ekran sayıları ve tasarımın girdiği mecralar arttıkça bizim iş evrildi. Bugün bir dijital tasarımcı en havalı web sitelerinden, akbil yüklediğiniz ekranlara, mobil ekranlardan, tablet uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede iş çıkarır hale geldi.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu anlamda dijital bizim için genişleyen bir evren haline dönüştü. Bu da aslında estetik tasarımlardan çok işlevsel arayüzleri, kullanıcı deneyimi tasarımı gibi kavramları hayatımıza soktu. Yani işler biraz zorlaştı…
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijital işin rengini değiştirirken insanın öğrenme biçimini de şekillendiriyor diyorsun.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarımcılık da Doktorluk gibi aslında, mesleği sürdürdükçe sürekli öğrenebileceğiniz yenilikler oluyor hayatınızda. Teknolojinin gelişim hızı ile orantılı biraz da.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tasarım Teknolojileri kavramı çok da yanlış olmaz. Kullanılan bir kavram.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dünden bugüne dendiğinde, eskiler daha güzeldi diyor musun hiç ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Nerede o eskiler eski tasarımlar tasarımcılar ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi benim uzmanlık alanım daha çok web arayüzleri, ancak dijital tasarım dediğinizde, evinizdeki çamaşır makinesinin renkli ekranındaki arayüzlerden, televizyonunuzdaki ayarlar menüsünün tasarımları da işin içine giriyor aslında.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah, bazen diyorum.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben mesleğe başladığımda internet keşfedilmemiş dev bir mecraydı. Yaptığınız her şey kendi başına bir yenilikti. Tasarımcılar çok saygı görürdü. Havalıydık o zamanlar. Şimdi geliştiriciler daha revaçta.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rüzgar kimden yanaysa diyorsun ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rüzgar aslında biraz ihtiyaçlar aslında. Arayüzler eskisine göre daha basit bugünlerde, arkaya bir desen atalım kaygısı da yok. Asıl önemli olan Steve Jobs’un da dediği gibi nasıl göründüğü değil nasıl çalıştığı aslında.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hayattaki en çok değer verdiğim şeyi parayla satın alamazsınız. Hayatta sahip olduğumuz en önemli kaynak açıkça zamandır.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Diyen Steve Jobs kimsenin arayüzlerde kaybolup zaman kaybetmesini istemiyordu büyük ihtimalle ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Rahmetli işi biliyordu ☺
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Telefonun markası nedir ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben iPhone 7Plus kullanıcısıyım.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Telefonun sahip olduğu arayüz, işletim sistemi, işlemci insanı hız tutkunu yapıyor ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Karga da iPhone 7 Plus kullanıyor ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Evet, teknolojik bir tatminsizlik noktasındayız ve zaman zaman elimizdeki ile yetinmek istemiyoruz. Ancak yetinmemize de pek izin vermiyorlar.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah ne güzel ❤
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Apple’a sevgiler deyip YouTube ile devam ediyorum ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: YouTuber dünyasına taze giriş yapan biri olarak duygularını ve tecrübelerini alabilir miyiz ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Benim o mecraya girişim ilginç. Bir gün bir Star Wars filmi ile ilgili Türkçe bir içerik arıyordum. Bulamadım ve sinirlendim. ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O içeriği yurtdışı kaynaklardan bulup öğrendim. Sonra kendi kendime bu bilgi bende saklı kalacak neden benimle aynı dili konuşan insanlarla paylaşmayayım dedim, ve YouTube akademide söylenen ütü ile de olsa çekin ve yükleyin korkmayın söylemine güvenip ilk videomu çektim.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben de bu içeriği yaparım dedin ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tepkiler güzel olunca da, orada güzel bir kitle oluştu, şu an 12 bin kişiyiz. Özgürce fikirlerimi paylaştığım harika bir mecra oldu benim için.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 12 bin kişi + Karga ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fikirlerin özgürlüğe ihtiyacı var gak!
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ????
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sevgili Karga, ben gençken bu konuları dinleyecek konuşacak birirlerini bulamazdım, bana her Hasan abi diye yazılan yorum çok mutlu ediyor.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ayrıca ciddi bir Türkmen ve Azeri kitle var. Onlar Türkçe anlıyor ancak kendi dillerinde hiç içerik yok. Onlardan gelen teşekkür mesajları inanılmaz motive edici..
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Harikasın Hasan abi ? Bu açıklama ilham kaynağı olsun gençlere kıymet bilsinler.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dijitalle beraber arayüz tasarımcılığı kendini sürekli yenileyen bir alan. Güncel kalmak için izlediğin özel yöntemler var mı ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yurtdışı kaynakları takip ediyorum, düzenli takip ettiğim 100’ün üzerinde site var. Portföy sitelerini inceliyor, güncel kalabilmek için boş zamanlarımda tasarım egzersizleri yapıyorum.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her alanda güncel kalmanın ortak yolu egzersiz yapmak
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Uçuş egzersizleri keyifli oluyor çok ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hahah… Kesnlikle. Laf aramızda yeni nesil biraz bu anlamda tembel. Halbuki çok faydalı.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazırsan hızlı sorulara geçiyorum. Kemerlerini sıkı bağla ? Belki gençler de hızlanır ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Klik . Taktım kemerimi!
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tavsiye ettiğin kitaplar neler?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben bilim kurgu okuyorum sıklıkla, ama her nasılsa Murakami kitapları da favorim. Son dönem tavsiyem ise Ernest Cline – Armada olur.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin marka bir yerli bir yabancı
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlike LoveMark’ım Adidas. Yerli olarak ise… Hmmm.. ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Mavi olabilir ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir bir yurtiçi bir yurtdışı
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ülkemizin her şehri kendine özgü güzellikte, kesinlikle politik bir yanıt olarak değil bu söylediğim.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ama İzmir’in yeri ayrı.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yurtdışında ise aşık olduğum şehir Londra.
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyada ne kadar vakit harcıyorsun
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Günlük
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Gününe ve yoğunluğa göre değişiyor, ancak günde sanırım 1-2 saat harcıyorumdur. Paylaşımdan çok haber kaynağı olarak da sosyal mecraları tercih ediyorum
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin uygulama
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Shazam?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tavsiye ettiğin Blogger
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Eşim diye demiyorum, ama onun kadar azimli ve işini disiplinli yapan pek blogger görmedim. Oyum fundalina.com’a ! ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Steve Jobs mı Elon Musk mı Mark Zuckerberg mi?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vay! Çok sert! Elon Musk, uzay konusundaki çalışmaları ve Mars’ta koloni hayalini bize yaşattığı için ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hasan Yalçın sözlüğünden arayüz tasarımcısının tanımını alalım
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İnsanoğlunun dokunduğu her ekranın ardındaki gizli sihirbazdır arayüz tasarımcısı ?‍♀
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Vallahi önce biraz çekindim ama çok zevkliymiş meğerse? Arasıra “Gak”layalım derim!
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajı yapılmasını istediğin isimleri alalım ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Avukat Gökhan Ahi, müthiş bilgilerle doludur, eminim size anlatacağı çok şey vardır. Bir de mmmm..
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sina Afra olabilir mesela, Markafoni sonrası çıktığı yolda inanılmaz işler başarıyor bence ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Arayüzler arasında kaybolmaman, bol izlenmeli YouTube videoları çekmen dileğiyle. Cevizi eksik etme ve Karga’yı da unutma ?
Hasan Yalçın WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: İz bırakanlar unutulmaz sevgili Karga. Bence çok güzel izler bırakıyorsunuz.. Ceviz işi bende! ?

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Mavi Yaka İstihdamı “İşin Olsun”
Önceki yazı
Maaşın Tahtı Sallanıyor