Cevizlik Girişimler: Scotty

Kargaların gücü adına. Trafik derdi kargaları bile gerdi, germeye de devam ediyor. İstanbul içinde ışınlanmayı bulan yegane bir girişim gördük, paylaşalım istedik. İstanbul trafiği Avrupa’da birinci, Dünya’da ikinci sırada bilgisini edindiğimiz girişim sayesinde İstanbul trafiğinden kurtulur, istediğiniz yere hızlı ve güvenli bir şekilde gidersiniz. Evet, trafiğe çözüm üreten girişim Scotty ile karşınızdayız. Bugüne kadar toplam 575 bin dolar yatırım almış.

Işınlanmanın birinci kuralı güvenliktir. Güvenli sürüş eğitimi almış sürücüler gönderdiğiniz konuma gelerek, gerekli ekipmanları ve talimatları verdikten sonra sizi istediğiniz yere bırakıyor.

Motor sürücüleri ile motor kullanmak isteyen insanları bir araya getiren girişim, iOS ve Android tabanlı iki platformda yer alan uygulamaları aracılığıyla hizmet veriyor. İstanbul’un trafik çilesi göz önüne alındığında insanlar gidecekleri yere Scotty ile çok daha erken ulaşabiliyor. Uygulamayı kullanan motosiklet sürücüleri arasında mühendis, avukat, pilot gibi çeşitli meslek gruplarından insanlar var.

İnsanlara motosiklet kullanımını sevdirmeyi ve bu kültürü geliştirmeyi de hedefliyorlar. Az önce söylediğimiz gibi eğitimli motorcularla çalışan Scotty, kullanıcılarına hızlı, eğlenceli, güvenli bir yolculuk vadediyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı açıp en yakın motorcuyu bulunduğunuz yere çağırmak.

Tarkan Anlar tarafından kurulan Scotty bünyesinde 400’den fazla motorcuyu barındırıyor. Şimdiye dek 15 bin yolculuk (200 bin km) sayısına ulaşmış. Eğer siz de denemek isterseniz Scotty’nin Android ve iOS uygulamaları hemen indirebilirsiniz. Haziran 2017 tarihinde dünyaya merhaba diyen girişimin kısa sürede geldiği noktayı “Trafikte zaman kaybetmeden, motor ile güvenli ve ekonomik yolculuk.” misyonuna borçlu desek yanlış olmaz.

Scotty kullanımının size maliyeti gideceğiniz mesafeye göre değişebiliyor. Sürücüyü çağıran kişinin yanına gönderebilmek için 3 TL‘lik bir açılış ücreti var. Daha sonra yaptığı kilometre başına 1 TL. Zaten kullanmak isteyen kişi uygulamayı açtıktan sonra başlangıç ve bitiş noktalarını seçtikten sonra belirtilen rota üzerinden gittiği taktirde tahmini ücreti ekranda görüyor.

Girişimi daha yakından tanımak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Tek Klout Rakibiniz Türk Hava Yolları Olabilir
Önceki yazı
Instagram Sınırsız Beğeni