Tek Klout Rakibiniz Türk Hava Yolları Olabilir

Tek Klout Rakibiniz Türk Hava Yolları Olabilir

Klout‘un exper etiketlerini kolayca nasıl değiştirebilir/manipüle edebilirsiniz? Mesela seyahat acentesi sahibisiniz ancak Klout etiketlerinde bu konularda exper (uzman) olarak görünmüyorsunuz. Fakat görünmek istiyorsunuz. İdolünüz ise @TurkishAirlines.

“Ah keşke THY gibi görünsem de Klout içeriklerde beni önerse.” diye hayal kurmuş da olabilirsiniz. Bir kaç basit adımda THY’nin sahip olduğu etiketlere siz de sahip olabilirsiniz. Zira Klout sisteminin ölçümleme kıstasları (metrikleri) her ne kadar 400 kadar farklı unsuru hesaba katıyorsa da ana unsur “tweet”in kendisi.

Nasıl bir kerede THY etiketlerine sahip olunur?

Öncelikle Twitter’da THY’nin bir tweet’inin linkini kopyalayarak yazdığınız bir tweet’e yerleştiriyorsunuz. Sonra ise 20-30 kadar arkadaşınızdan tweet’inizin altına yorum yazmalarını ardından da tweet’inizi Rt ve Fav yapmalarını rica ediyorsunuz.

6 ila 12 saat kadar bekliyorsunuz. Süreç sonunda Klout.com‘a girdiğinizde size yeni exper etiketlerine sahip olduğunuzu bildiren bir ekran mesajı geçiyor. Ve etiketlerin tümü de idolünüz olan profilden.

Yukarıdaki yöntem farklı bir alanda hizmet sunan bir profil üzerinde başarı ile test edilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Hayata Farklı Bakmak
Önceki yazı
Cevizlik Girişimler: Scotty