Cevizlik Girişimler: Pikampüs

Dünyada ve ülkemizde giderek artan sosyal medya kullanımı gün geçtikçe artıyor. Bu kanallardaki kullanıcı sayısı yükseldikçe yeni girişim sayısı da artıyor. Bu yazımızda sosyal medyaya yeni bir soluk getiren cevizlik girişimle karşınızdayız: “Pikampüs” Üniversite öğrencileri tarafından geliştirilip yönetilen girişimde “gönderi, başlık ve ürün” paylaşımı yapabiliyorsunuz. Sisteme katkıda bulunan öğrenciler Picoin kazanıyor. Şu an 50 üniversite temsilcisi ve 8 kişilik ekip ile Pikampüs geliştiriliyor.

Hedef kitlesi üniversite, lise öğrencileri, meslek sahipleri ve mezunlardan oluşan Pikampüs’ün tanıtımının dijital ve viral reklamlar, temsilciler ve etkinlikler ile yapılması planlanıyor. Pikampüs için oluşturulan gelir modeli ise algoritma reklamları ve demografik olarak reklam gösteriminden oluşuyor. Uygulama için Picoin satın alma özelliği olan Pikampüs’te algoritma reklamları ve yükseltme için bu coinler kullanılıyor. Pazar büyüklüğünün $ 450.000.000 civarında olduğu tahmin ediliyor.

Rakip
Kampus Rocks

Rekabet

Girişim sahiplerine göre Kampus Rocks öğrencilerin anonim olarak gönderi paylaşılabildiği bir uygulama olduğu ve Pikampüs ve Kampus Rocks yapısı gereği birbirine benzememekle beraber, sadece hedef kitlesinin üniversite öğrencileri olduğu belirtiliyor.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

4.400 Kayıtlı Öğrenci, 5.400 Paylaşılan Gönderi, 26.500 Gönderi beğeni, 9.000 Gönderi yorum, 57.222 Güvenli mesaj sayısı, 4.300 Güvenli sohbet sayısı, 215 Profil değerlendirme, 1.400 Piforum gönderisi, 60.000 Profil ziyaret sayısı, 150 Market gönderisi, 1.200 Haber sayısı, 40 Günlük Ögrenci Fm dinleyicisi olan bu girişime başarılar diliyor, merak edenleri ve profil oluşturmak isteyenleri buraya alıyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
En Güzelinden Amerika Gezi Notları Vol.19 – Amerika’da Dil Eğitimi
Önceki yazı
İtibar Kasasını Boşaltan Oyun: Çiftlik Bank