YouTube Pazarlama Sırları

YouTube’da profiliniz var ve istediğiniz sonuçları elde edemediğiniz için üzüntü duyuyorsunuz. O zaman doğru yerdesiniz. YouTube pazarlamasını geliştirmek için değerli ipuçları paylaşacağız. Sosyal medya mecralarında 1 numaralı video sitesi olan Youtube ile bilinirliğinizi arttırabilir, imajınızı tazeleyebiliriz. Yeni ürünlerin ve kampanyaların kısa sürede duyulmasını sağlayabilirsiniz.

# İçerik Deneyiminin Pazarlanması

Youtube ile “viral” video oluşturmak için asla piyano çalan kediye yahut geveze iki bebeğe ihtiyacımız yok. Viral video ile tek seferde bir milyon yeni insana içerik deneyimi ulaşır. İçerik deneyiminden keyif alan kullanıcı bunu kendi ağında paylaşır. Böylece video kısa sürede geniş bir kitleye ulaşır.

Hedef kitlenizin ihtiyaçlarına hitap eden içerik oluşturmak başarınızı etkiler. Anketler düzenleyin, ürünleriniz hakkında yorumlar toplayın, beklentileri tespit edin ve elde edilen sonuçları masaya yatırın. Ürünümüz ile kullanıcıları arasında olan bağı ortaya çıkaran noktaları belirleyin. Noktaları insanların yaşamlarına, duygularına dokunarak işleyin. Formatınız benimsensin.

Google, Youtube ile aramalarda video içerikleri ilk sayfaya çıkarıyor. Anahtar kelimeleri analiz ederek başlık, açıklama ve etiketlerinizi bu aramalara göre oluşturabilirsiniz. Müşterileri arama motorundan çekmenin güzel bir yolu, deneyin.

# Dakikalar ve Video Süresi

Video çok uzun sürmesin. İzleyici sayısına hızlı ulaşmak ve sayıyı artırmak için onların fazla vaktini almayın. Kısa süreli bir video içerik deneyimini yaşatırsa defalarca izlenir. 10 dakikalık bir video 2 kez izlenirken 2 dakikalık bir video 10 kez izlenir. Tanıtım yazısı hazırlayanlara verdiğim tavsiyeler arasında onlara içeriklerini kısa tutmaları oluyor.

İnsanlar hızlı yaşadıkları internet ortamında vakitlerini öldüren içeriklere ilgi göstermiyorlar. Video formatlarımızı – aksiyon filmi çekmediğimize göre – reklam odaklı hazırlayacağız. Uzun süreli olduğunda bu içerikler izleyiciyi zorlayacak ve başarı oranını düşürecektir.

87 saniye ile dünyada izlenme rekorları kıran bir reklam filmi

# YouTube Marka Kanalı

Youtube ile marka kanalınızı oluşturabilirsiniz. Hem bu iş için çok büyük bütçeler ayırmanıza bile gerek yok. İyi bir arkaplan ve iyi bir slogan bulun. Kanalınızda sosyal medya hesaplarınız görünür olsun. Kanalda video listesi oluşturun. Kanalınızda görünecek toplam izlenme ve toplam video sayınız güvenirliğinizi artıracak yeni videoların izlenmesine etki edecektir. Çünkü abone sayınız artmış olacaktır.

Cmylmz Youtube Kanalı

# İçeriği Dağıtın!

Eğer viral video ile izlenme sayısında artış istiyorsanız onu dağıtın. Facebook sayfanızdan, Twitter profilinizden ve diğer sosya ağ hesaplarınızda paylaşın. Paylaşma zamanını belirlemeyi unutmayın. Hesaplarınızda kullanıcıların en aktif olduğu zaman aralıklarını bulun. İçeriği doğru zamanda paylaşmanız daha çok kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Hesaplarınızdan takip edilmeyi sağlayın. İçeriği önceden duyurun. Heyecan yaratarak eğer gerçekten heyecana değer bir içerikse beklentileri yükseltin.

Hedef kitleniz ile entegre edilmiş bir sistemi oluşturmanın detaylarını paylaştık. Kanal kurmak, bültenler ve reklamlar ile içeriği dağıtmak sonra bize düşen oturup süreci izlemek. Süreçte, çevrimiçi video paylaşım sitesi Youtube ile reklam veya kar odaklı pazarlama ipuçlarını ve tekniklerini kullandınız. Soru ve görüşleriniz için yorum kutusunu kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Depresyonun Fişini Çekin
Önceki yazı
Toplum Boşluk Kabul Etmez