Yetenek mi? Yoksa performans mı? #etkinlik

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, düzenleyeceği yeni eğitim programında kurumların başarısını doğrudan etkileyen yetenek konusunu ele alıyor. Yetenek Yönetimi Danışmanı, Eğitmen ve Koç Emine Başdağ tarafından verilecek “Yetenek Yönetimi Eğitimi” DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Eğitim Salonları’nda gerçekleştirilecek.

Etkinlik: Yetenek Yönetimi Eğitimi
Katılım: Ücretli
Tarih: 22 Kasım 2016
Saat: 09.00 – 17.00
Yer: DBE Salonları

“Yetenekli Çalışan = Başarılı İş Yeri” odağında düzenlenecek eğitimde “Yetenek mi? Yoksa performans mı?” ikilemi incelenecek.

Son zamanlarda “yetenek” kavramını çok sık duymaya başladık. Özellikle medya sayesinde yetenekler ve onların hikâyeleri neredeyse hayatımızın merkezine yerleşti. Peki, hem televizyonda hem de iş hayatında sıklıkla karşımıza çıkan bu başarı profilleri gerçekten birer yetenek mi? Yoksa bir performans ürünü mü? Özellikle kurumlar bu ayrımın farkına nasıl varabilirler?

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, düzenleyeceği yeni eğitim ile şirket verimliliğini etkileyen en güçlü etmenlerden biri olan “yetenek” konusunu ele alıyor. Yeteneği bulma, elde tutma ve geliştirme konusunda önemli bilgiler sunan eğitim, iş dünyasında önemli başarılara imza atmış Yetenek Yönetimi Danışmanı, Eğitmen ve Koç Emine Başdağ tarafından verilecek.

“Yetenekli Çalışan = Başarılı İş Yeri” odağında gerçekleşecek “Yetenek Yönetimi Eğitimi”, 22 Kasım 2016 tarihinde, 09.00 – 17.00 saatleri arasında, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Eğitim Salonları’nda gerçekleştirilecek.

yetenek-mi-yoksa-performans-mi-egitim-konulari

“Aradığınız bir yetenek mi? Performans mı?”

Bu eğitim ile “Gerçek hayattaki yetenekler kim? Biz onları nasıl yönetiyoruz?” sorularına odaklanacağız diyen Emine Başdağ, “Şirketler olarak yetenekli çalışanlarla çalışmak istiyoruz ama bu çalışanların nasıl bir yeteneği olduğunu bilmiyoruz. Doğru işte konumlanmayan yetenek zamanla ya mutsuz bir çalışana dönüşüyor ya da şirketini terk ediyor. Ancak yetenekli çalışanları doğru konumlandırdığımızda şirketlerin gelecek yönetim takımı ortaya çıkıyor.

Doğru yeteneği bulmak mevcut çalışanların yeteneklerini ortaya çıkarmak, liderlerin gelecek planlarını hayata geçirmek ve yöneticilere yeteneği yönetme becerisi kazandırmak için devreye yetenek yönetimi sistemleri giriyor. Bu sistemler ile lider beklentilerini ortaya koyuyor. Yöneticiler yetenekleri nasıl çalıştıracağını öğreniyor. Yetenek ise kurumda bir gelecek görüyor ve gelişmek için çaba harcıyor. Böylece tüm taraftar rahatlamış olarak, şirket stratejilerine uyumlu bir gelecek inşa ediyor. Ancak şirketlere asıl sorum şu: Aradığınız bir yetenek mi? Performans mı?”

Konu ve katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Işınay Gönülalan ile iletişim kurabilirsiniz. Mail atmak isteyenler igonulalan@dbe.com.tr adresinden, telefonla iritbat kurmak isteyenler 0212 233 01 10 / 253 numara bilgisiyle iletişim kurabilirler.

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, uzmanları ve uzmanlık konuları hakkında bilgi almak için www.dbe.com.tr ve www.dbe-online.com.tr adresleri ziyaret edilebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
İçerik Yönetim Sistemi (CMS) gakladı!
Önceki yazı
Gelmiş Geçmemiş En Meşhur #Kargalar