Gelmiş Geçmemiş En Meşhur #Kargalar

Karga deyince aklımıza ne geliyor? Kargalar zekidir, bazı davranışları insanlara benzer. Kargalar unutmazlar ve çözüm ürettikleri de bilinir. İşte bu bilgilerin yayılmasını sağlayan kargaların meşhurlarını tanıyor musunuz? Size yardımcı olalım. En genç olanı dijital dünyanın ilk ve tek kargası: “Dijital Karga”. Onu en son anlatacağız. Bu bir sıralama değil, maddelemedir.

La Fontaine Masalı’ndan Karga

karga-ile-tilki

Bilenler şimdi zihninden like’lasın bu hikayeyi. Tilki ile Karga’nın karşılaşmasını ve  ” övgüye fazla prim verme peyniri kaptırırsın” mesajını içeren macerasını anlatır. Her ne kadar Karga zekasına haksızlık edilse de tanıdığımız ilk Kargalardan biridir ve unutulmazdır.

Buğday Tarlası ve Kargalar

bugday-tarlasi-ve-kargalar

Mükemmel bir resim. Uçuşan Kargalar. Van Gogh un son eseri olduğu söylenir. Sizce içinde depresyon mu var huzur mu var?. Kardeşinin hastalığı ve sıkıntıları Van Gogh’u üzer. Resimden yola çıkarak tarlalarda gezdiğini  ve kargaları izlediğini düşünebiliriz. Mutluluk aradığını ya da mutluluktan kaçtığını zannedebiliriz. Belki de Kargalarla sohbet etmektedir. Ama hayata devam etmek istemez ve yaşamına son verir. Hüzünlü bir hikaye aslında. Ama bu resimdeki uçuşan kargalar onu her zaman yaşatacaktır.

Zeka Testini Geçen Karga

Kargalar çok zekidir diyoruz. İşte bunun test edilmiş hali 007 isimli kargamız.. 8 aşamalı bir testi çözerek hem familyasının zekasını ispat eder Hem de meşhur olur.

https://www.youtube.com/watch?v=WO2sqW_d9Tk

The Crow

Brond Lee’nin sette ölümü ile sarsan film. İsmi ile konusu ile Karga Kült’ü olmuştur.  İzleyin bu enteresan hikayenin bir parçası olun.

The Crow’da; ”Bir zamanlar insanlar birisi öldüğünde ruhunu bir karganın ölüm ülkesine taşıdığına inanırlardı. Ama bazen çok kötü bir şey olduğunda büyük bir keder de taşınırdı ve ruh rahat edemezdi. O zaman bazen, sadece bazen karga yanlış şeyleri düzeltmek için ruhu geri getirebilirdi”

Game Of Thrones: “Üç Gözlü Karga”

20427492

Üç gözlü Karga bulunduğumuz çağın en meşhur kargası diyebiliriz. Üzerine çok konuşuluyor. Game Of Thrones dizisinde en önemli konulardan biridir. Bran Stark’a rüyalarında görünür. Ormanın Çocukları onun son yeşil gören olduğunu söyler. Önceki hayatında Gece Nöbetçileri’nin bir adamıdır. Bir ve bin gözü (a thousand eyes,and one) olduğundan bahseder. Beyaz teni, tek bir kırmızı gözü, kimliği hakkında da birçok teori vardır.

Kargalar Cem Bey Kargalar

Aslında içinde özel meşhur bir kargadan bahsedilmiyor ama bu diyolaglar çok eğlenceli ve kargaların hakkını veriyor. O yüzden listeye aldık. İzleyin anlayacaksınız.

Ve Dijital Karga

Dijital dünyanın bu kargaya ihtiyacı vardı. Karga tüm yetenekleri ve gözlemleri ile bizler için geldi. Kılavuz olmak istemiyor bu konuda hakkında çıkan atasözlerinden muzdarip zaten.  Dijital sizin için izliyor. Okuyor, yazıyor, sohbet ediyor. İz bırakıyor takip etmek isteyenlere…

https://www.dijitalkarga.com/hakkimda/

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Yetenek mi? Yoksa performans mı? #etkinlik
Önceki yazı
WordPress sitemap dosyanızı gaklayın!