Tohum Kutusu

Otizmli çocukların erken tanısının konulması için Tohum Otizm Vakfı ve Nar Gourmet işbirliği yaptı. Tohum Kutusu adlı ürünü satın alarak otizmli çocukların özel eğitimine katkı sağlayabilirsiniz.

Tohum Kutusu, Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu öğrencisi Mustafa Birdal’ın çizimlerini taşıyor. Nar Gourmet online mağazasından satın alabilirsiniz. 14 yaşında olan Otizmli Mustafa Birdal, çevresiyle göz teması kurmuyor ve konuşmuyor. Ancak 8 yaşından beri çizdiği resimler aracılığıyla kendini ifade ediyor.

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim yöntemi ile yoğun olarak özel eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde %50’sinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve gelişim sağlanabilmektedir.

Nar Gourmet, Tohum Kutusu satışından elde edilecek gelir ile Tohum Otizm Vakfı Eğitim Burs Fonu’na katkı sağlayacak.

Sevdiklerine anlamlı bir hediye almak ve aynı zamanda otizmli çocukların erken tanısının konulması ve özel eğitim ile topluma kazandırılmasına destek olmak isteyenler, www.nargourmet.com adresinden Tohum Kutusu satın alabilir.

Tohum Kutusu içindeki ürünler; Çilek Reçeli, Mandalina Marmeladı, Karışık Akide Şekeri, Türk Siyah Çayı ve Çeşnili Zeytinyağı’ndan oluşmaktadır.

Tohum Otizm Vakfı Hakkında

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, “Otizm Spektrum Bozukluğu ve Yaygın Gelişim Bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak 15 Nisan 2003 tarihinden bu yana çalışmalarını yürütmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
En Güzelinden Amerika Gezi Notları Vol.5 Field Doğal Tarih Müzesi
Önceki yazı
Sosyal Medyada Müşteri İlişkileri Yönetimi