Cevizlik Girişimler: Taşeron Bankası

Ülkemizin önde gelen sektörlerinden inşaat alanında yapılan bir girişimle karşınızdayız. Online pazaryeri ve çözüm ortağı özelliğiyle faaliyetlerine başlayan Taşeron Bankası, devletler tarafından ihale edilmiş projeleri alan müteahhitler için taşeron ekip ve taşeron firma bulabilmelerini sağlayan bir platform. 2013 yılından beri hizmet veriyor.

Dünyada ve Türkiye’de inşaat firmalarının %98’i işlerini taşeron firmalara yaptırıyor. Taşeron Bankası, tam bu noktada devreye giriyor. İki firma arasında köprü görevini üstleniyor. Türkiye’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Müteahhitleri Bilişim Sistemi’nde (YAMBİS) yaklaşık 356800 müteahhit firma ve 485000 civarı taşeron firma bulunmakta. Yıl içinde, yurt içinde 2.000.000 taşeron inşaat işçisi ve yurt dışında 250.000 taşeron inşaat işçisi çalışıyor. Taşeron Bankası, dünyanın en büyük 250 müteahhit firması içinde bulunan 40 Türk müteahhitlik firmasının bulunduğu Türk Müteahhitleri Birliği ile iş birliği içinde.

Taşeron Bankası, bugüne dek Türkiye başta olmak üzere Katar, Dubai, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Irak, Bahreyn, Libya, Cezayir, Türkmenistan, Azerbeycan, Fransa, İtalya, Rusya, Balerus, Fas, Kırgızıstan, Gana, Kamerun, İran, Kıbrıs gibi 22 farklı ülkede Türk taşeron firmalarına irili, ufaklı bir çok iş imkanı sunmuş ve sunmaya devam ediyor.

3.985 ücret ödeyen müşteriye ulaşan girişimin toplamda 2.179 müteahhit, 15.835 Taşeron Firma üyesi bulunuyor. Projelere değinecek olursak, 649 Yurt içi sonuçlandırılmış Proje ve 130 Yurt dışı sonuçlandırılmış proje sistemde yerini almış.

Taşeron Bankası girişimi, 2017 Startup Turkey Konferası’nda finalde Türkiye’nin en iyi 2. girişimi olarak seçilmiş. İnşaat ve dijitalin ortak noktada buluştuğu bu girişime bol cevizler diliyoruz. Girişimi yakından tanımak için bu linki kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Cevizlik Girişimler: Orbies App
Önceki yazı
Hakkı Öcal WhatsApp Röportajı #kargayakonuş