Snapchat’e Instagram’dan Bir Darbe Daha

Snapchat’e Instagramdan bir darbe daha geldi. Facebook ekibinin Snapchat’e hayran olduğunu biliyoruz, nereden mi? Sürekli örnek almasından tabi ?  Snapchat geçtiğimiz günlerden bu hayranlığına bir tepki olarak beklenen yeni özellikleri kullanıma aldı. Sihirli Silgi, Sonsuz Snap ve Emoji Çizme seçenekleri ile kullanıcılarına da umut veriyordu. Özellikle Sonsuz Snap’in Boomerang’a olan benzerliği Instagram’a bir göz dağı olarak değerlendirilmişti. Ama Instagram bu hamleye hemen karşılık verdi ve Snapchat’in yüz filtrelerini de özelliklerine ekledi. Sadece bununla da yetinmedi Rewind, Hashtag ve Silgi özelliği ile farklı açılımlarda yaptı. Gelelim bu yeni özellikleri nasıl kullanacağımıza;

Instagram hikayeler bölümüne geldiğinizde en sağda gülümseyen emoji ile yüz filtrelerine ulaşabilirsiniz. 8 adet yüz filtresi var. Henüz Snapchat kadar orjinal ve çeşitli değil ama bu konuda da geliştirmeler yapılacaktır. Ön ve arka kamera ile kullanılabilecek. Ayrıca filtreler hem video hem fotoğraf hem de Boomerang da etkin olabiliyor.

Ve dahası

Filtrelerle birlikte bizleri bekleyen başka özellikler de var.

“Rewind” özelliği de kullanıma açıldı. Artık ters oynayan videolar çekmek mümkün. Attığınız bir cismin size geri dönüşünü izleyebilirsiniz. Bir deneyin eğlenceli olabilir.

Artık hikayelerde hashtag kullanabileceksiniz. Ekranın sağ üstü köşesinde çıkartma simgesine tıklayınca konuetiketi özelliği ile içeriklerinizi bir hashtag altında kullanabileceksiniz. Bunun bir başka anlamı da markaların hikayeler üzerinden kampanyalarına hazır olun. 🙂

Silgi özelliği çizim araçlarını kullanırken oldukça faydalı olacak. Video veya fotoğrafı renkle doldurduğunuzda ya da üzerinde çizimler yaptığınızda silgi fırçasını kullanarak silebilirsiniz.

Bakalım ilerleyen günlerde Snapchat ve Instagram düellosunda neler değişecek. Takipteyiz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Para, Para, Para
Önceki yazı
Öğrencilik Hayatında Karşılaşacağınız 10 Olay