Marka Şarkısı Marka Konseptinin Bir Parçası

marka şarkısı

Marka şarkısı mı olur demeyin. Günlük hayatta dinlediğimiz şarkılar gibi dilimize etiket olan çok sayıda şarkı bulunuyor. Hem markayı hatırlatan hem kendini tekrar ettiren bu şarkılar pazarlamanın önemli bir parçası. Marka şarkısı ve marka konsepti arasında dijital müzik yayıncılığı şirketi SMG konuyla ilgili bilgiler paylaşıyor.

Dijital müzik yayıncılığı şirketi SMG, hizmet verdiği markaların kimliğini, imajını, hedef kitlesini ve lokasyonlarını göz önünde bulundurarak çok özel bir müzik seçkisi sunuyor. SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil,

Eğer bir kişinin aklına, dinlediği şarkı ile birlikte bir marka geliyorsa, o marka kendine özgü konseptini yaratmış demektir.

Sokakta metrelerce ileride gördüğümüz alışveriş poşetinin üzerindeki yazıları okuyamasak bile, poşetin renginden markayı tanıyabiliriz. Bir yemek kokusu aldığımızda, bu yemeği en güzel yapan restoran aklımıza gelir ve bunun için şehrin öteki ucuna gidebiliriz. Müdavimi olduğumuz mekanda, en çok ‘o şarkı’ çaldığında eğleniriz. Markaların kendine özel konsept oluşturmasında birçok etken sıralanıyor, bunların içindeyse müzik başı çekiyor. SMH, dünya markalarından küçük işletmelere kadar 300’ün üzerinde firmaya dijital müzik hizmeti veriyor.

Müziğin insanlar üzerindeki çekici etkisi hakkındaki bilgilerin çok eski çağlara dayandığını söyleyen SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil,

Antik mitolojide Siren adı verilen varlıkların, güzel sesleriyle denizcileri nasıl kayalıklara çektiğinden bahsedilir. Biz de bu durumun 21. yüzyıldaki uzantısı olarak, iş ortaklarımızın, müşterilerini mekanlarına çekecekleri müzikler yayınlamalarına yardımcı oluyoruz. Eğer bir kişinin aklına, dinlediği şarkı ile birlikte bir marka geliyorsa, o marka bu işi başarmış, kendine özgü konseptini yaratmış demektir.

SMG, marka konseptinin en önemli parçalarından biri olan müzikleri (marka şarkısını) belirlerken, firmanın kimliğini, imajını, hedef kitlesini ve hizmet verdiği lokasyonun dinamiklerini göz önünde bulunduruyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olan SMG, kendine ait yazılımı ile markaların istek ve ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler geliştirirken, bünyesindeki müzisyen ve DJ’ler ile birlikte en uygun müzik seçkisini oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Cevizlik Girişimler: iyisahne
Önceki yazı
Paramanya Mobil Oyun Severlerin Masa Oyunu