İngilizce blog açsam kazandırır mı?

Gakguk yapmaya gerek yok. Lafı dolandırmadan başlığa net bir şekilde yazdım. Merak edenler için “İngilizce blog açsam kazandırır mı?”

Blogculuk sadece hobi amaçlı yazmak isteyen kullanıcıların tercih edip yöneldiği bir alan olmaktan çıktı. Hobi amaçlı yazanlara ekstra gelir elde etmek için bloglanyanlar da katıldı. Daha önceki yazımızda Niche blog nedir konusuna zaten değinmiştik.

Fakat hepsi bu kadarla da sınırlı değil. Aslında eğer bloglama işini para kazanmak için yapıyorsanız mutlaka niche bir alana yönelmeniz gerekir. Bunun yanı sıra da ikili sistemi kullanmayı denemelisiniz. Yani örnek bir niche kelime buldunuz. Bu kelime için nasıl olsa kaliteli yazılar yazmanız gerekecek. O halde kazancınızı neden iki katına çıkartmayasınız ki?

Eğer niche bir blog projesi üzerine yönelmeyi düşünüyorsanız mutlaka zamanınızın yeterli olup olmayacağını düşüneceksinizdir. Fakat şimdi bahsedeceğim yöntem ile zamanınızı X2 kat daha verimli kullanacak ve aynı zamanda x2 kat da para kazanmaya daha çok yaklaşacaksınız demektir. Diyelim ki niche kelimemiz ofis mobilyaları olsun. Yani, biz şimdi ofis mobilyaları hakkında gerçekten kaliteli ve bilgilendirici yazılar ile dolup taşan bir blog açacağız. Dolayısıyla çok da fazla araştırma yapmamız gerekecek.

O halde aynı şekilde bu blogunuz için bir de Niche İngilizce blog açın. Maliyetiniz neticede çok fazla artmayacaktır. Böylece yaptığınız araştırmalar ışığında kolaylıkla İngilizce blogunuz için de içerik üretebileceksiniz. Eğer İngilizceniz o kadar yeterli değilse o zaman Türkçe blogunuz için yazdığınız içerikleri İngilizce’ye bir Webmaster forumu aracılığı ile çevirtin. Bu işlemi yaparken de eğer düzenli olduğunu söyler biraz da pazarlık yaparsanız aynı anda hem Türkçe hem de İngilizce Niche bloga sahip olursunuz. Böylece İngilizce sitenin gerçekten kazandırıp kazandırmayacağını, yapılan masraflara oranla hangisinin daha iyi bir ilerleme kaydettiğini görebilirsiniz.

İngilizce bloglar gerçekten de çok güzel para kazandırabilir, fakat bu parayı kazandırabilmesi için mutlaka çok fazla emek, uğraş ve SEO çalışması yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Ancak gerçek bir karlı niche kelimeden iyi tıklar alan bir İngilizce blog size aynı sitenin Türkçe versiyonun en azından iki katı kadar kazandırabilir.

İlginizi Çekebilir

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Sonsuz içerik nasıl yazılır?
Önceki yazı
Niş (Niche) blog nedir?