Google Analytics Mobil Uygulamaları

Şimdiye kadar hiç şüphesiz en iyi sayaç sistemlerinden birisi olan Google Analytics‘in ne olduğundan ve bir Google Analytics izleme kodunu web sitemize nasıl ekleyebileceğimizden bahsetmiştik. Artık Blogging yani bloglamak sadece web siteleri için geçerli değil. 2008 ve 2009 yılları arasında blogların trafik ziyaretinin sadece %10‘unu mobil trafik sağlarkenbugün bu oran %45 ve hatta %50 oranına gelebilmektedir. Bu da demek oluyor ki artık mobil trafik bizler için vazgeçilmez bir önem taşıyor. Diğer yandan mobil blogging de artık çok daha kolay. Google Analytics mobil uygulamasını da bu yüzden tanıtmak istedim.

Bloglarken size içerik üretme, analiz, gelir kontrolü gibi birçok konuda yardımcı olabilecek sınırsız uygulama var. Konularımız geldikçe ve tanıtılma ihtiyacı hissedildikçe de bu uygulamaların hepsini birer birer size tanıtacağız. Evet, sanırım biraz fazla uzattık 🙂 Şimdi gelelim mobil uygulamaya. Google Analytics’in mobil uygulaması aslında sandığınız kadar eski bir uygulama değil. iOS sürümünün ve Android sürümünün yayınlanması çok yakın tarihimize dayanıyor. Hatta birçok kişinin hala bu mobil uygulamadan habersiz olduğunu bile söyleyebiliriz.

Google Analytics uygulaması ile; Kolaylıkla web siteniz veya web sitelerinize ait trafik kayıtlarını mobil olarak inceleyebilme fırsatına sahip oluyorsunuz. Yani gün içinde veya gece yataktan su içmeye kalktığınızda web sitenizin ziyaretçi trafiği durumunu merak ediyorsanız bu uygulama ile sürekli olarak haberdar olabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken uygulamayı açtıktan hemen sonra Analytics hesabınızın Gmail adresi ile girişinizi yapmak.

iOS kullanıcısı iseniz Google Analytics’i ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

Android cihazları olanlar Google Analytics’i bu linkten ücretsiz indirebilir.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Mal Beyanı – 1. Bölüm Sansürsüz (Property declaration/Declaración de bienes)
Önceki yazı
Deneyim Tasarımı & Yönetimi Zirvesi(XCO)