Facebook Üyelerinin En Çok Kullandığı Emojiler

Facebook Üyelerinin En Çok Kullandığı Emojiler

Bol emojili günler, haftalar, aylar diliyor ve Facebook’un 17 Temmuz Dünya Emoji Günü için yayınladığı infografiği sizlerle paylaşıyoruz. Facebook ve Messenger olmak üzere iki mecranın toplamında hem genel hem de bölgesel olarak en yoğun kullanılan emojiler aşağıdaki görselde yer alıyor.

Facebook Üyelerinin En Çok Kullandığı Emojiler

Araştırmadan çıkarılacak iç görüler arasında en dikkat çekeni tabiiki en çok kullanılan emoji oluyor. Kullanıcıların en sık kullandığı göz yaşlarıyla kahkaha atan LOL emojisi olmuş. Facebook kullanıcılarının buradan anlaşılacağı üzere eğlendiği ve mizahi içeriklere tepki verdiği sonucu çıkarmak yanlış olmaz.

Messenger Üyelerinin En Çok Kullandığı Emojiler (Ülkeler)

Facebook Üyelerinin En Çok Kullandığı Emojiler

Emojilerin lokasyon bazında kullanımı birbirinden farklı. Birkeşik Krallık en çok LOL emojisini kullanırken, ABD ve Endonezya ”rolling on the floor version” yani yan yatarak gülen emojiyi kullanıyor. Fransa göz kırpmayı kullanırken, Almanya ve Tayland ise tüm emojilerin öncüsü gülen suratı kullanıyor. Meksika ve Brezilya’da kalp gözlü emoji birinciliği alırken, İspanya ve İtalya ise öpücük emojisini kullanıyor.

Facebook Üyelerinin En Çok Kullandığı Emojiler (Ülkeler)

Emoji dünyası hakkında bolca haber ve görüş paylaşmaya devam ederken sizi arşive götürelim ve okutmaya devam edelim. Tekrardan, kargastik içeriklerle karşılacağınız bol emojili günler dileriz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Onur Durmuşoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Önceki yazı
Ölene Dek Dünyayı Gezmeye Çıkan Adam