Kargastik Bir Not Uygulaması Evernote

El yazısı başta ben olmak üzere dijital kültürün içinde doğanlar için sevilesi olmaktan çıktı. Not tutma kültürü de böylece dijitalde yeni formlar kazanmaya başladı. Kağıda aldığımız notların da eş zamanlı ve mekan bağımsız erişime açık olmaması büyük bir handikap. Bir mobil uygulama ile tutacağınız notlar kağıda göre daha uzun ömürlü ve her cihazdan erişilebilir.

Bir gerçek daha var. Dijital ile beraber almamız gereken not sayısı da ciddi bir artış gösterdi. Hızlı üretiyor hızlı tüketiyoruz. Bu neden akıp giden zamanda not almamak bir çok işi atlamamıza neden olabiliyor. Hatırlamayı kolay hale getirmenin en faydalı yolu not almak oluyor.

Evernote adından anlaşılacağı üzere bir not uygulaması. Uygulama olmasının getirdiği en sevimli özelliği tüm cihazlarınızda senkronize çalışabilmesi. Telefonunuzda, bilgisayarınızda, tabletinizde kullanabileceğiniz uygulamanın özelliklerine göz atacağız.

Dijital ajansların ve bilgisayar başında çalışanların bir çoğu bu uygulamayı yakından tanıyor olabilir. Bilmeyenler ve yeniden keşfetmek isteyenler için yazdık. İşlerinizi unutmamak, sıraya koymak, yanınızdan ayırmak istemediğimiz bir arşiv haline getirmek istiyorsanız Evernote bunu yapmanıza olanak sağlıyor. Örneklerle anlatıyoruz.

Evernote hakkında bilgi edinmek için ilk önce Evernote for your life’s work adlı videoda kullanıcıların paylaştığı deneyimleri izleyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=kEra9zR6Cf8

Evernote Nedir Nasıl Kullanılır?

Evernote, temel olarak bir not uygulamasıdır. Akıllı telefonunuzda ve bilgisayarınızda aynı hesap ile kullanabilirsiniz. Alt tarafı not uygulaması deyip hafife almayın. Diyelim ki bir gezidesiniz, unutmamak istediğiniz bir anınızı cep telefonunuzdan not alıyor, bir yerin fotoğrafını çekip uygulamaya aktarıyorsunuz. Uygulama anında eş zamanlı olarak cep telefonunuzdan girişini yaptığınız not ve fotoğrafı hem tabletinize, hem de bilgisayarınıza senkronize ederek her yerden erişiminize açıyor. Bu sayede eve gittiğinizde bilgisayarınızı açar açmaz erişim sağlayabiliyorsunuz.

Evernote uygulaması sadece not değil, proje geliştirme içinde elverişli özelliklere sahip. Bilgisayarınız üzerinden geliştirdiğiniz bir projeniz için dışarıda aklınıza gelen bir çözümü telefonunuzla not aldığınızda evde projenize bu notta yazanları ekleyebiliyorsunuz.

Gerek işte gerek kişisel kullanımda oldukça kolaylık sağlayan bu uygulama ücretsiz. Uygulamayı cep telefonunuzdan, bilgisayarınızdan veya tabletinizden kullanabileceğinizi söylemiştik. Web sitesi ve bilgisayardan kullanmak, üye olmak için bu bağlantıdan, iOS telefon veya tabletinizden kullanmak için bu bağlantıdan, Android telefon veya tabletiniz içinse buradaki bağlantıdan uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuz ve ya tabletiniz için indirme yapmadan önce Evernote web sitesi üzerinden üye olursanız telefon ve tablet üzerinden daha kolay erişim sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Dönüşüm Optimizasyonu ile Pazarlama Bütçeniz Sizde Kalsın
Önceki yazı
Kingston DataTraveler Ultimate GT