Cevizlik Girişimler: Çöp (m)adam

Cevizlik Girişimler: Çöp (m)adam

Sizin bu yazıyı okumak için harcayacağınız 5 dakika içerisinde yaklaşık olarak 2.500.000 çöp üretilmiş olacak. Çöpler, bu rakamlar açısından baktığımızda belki insanoğlunun dünyada tüketerek ürettiği en hızlı madde olma konusunda açık ara birinciliğe sahip.

İnsan olarak çöpleri pek sevdiğimiz veya bunları yeniden bir şeylere dönüştürme konusunda hevesli olduğumuzu söyleyemeyiz. Tüm çöpleri büyük bir alana yıkmanın aksine bu çöp atıklarının da bir şekilde değerlendirileceği ve hayatı boyunca düzenli bir geliri elde edemeyen kadınlara yardım eli olarak uzatsak fena mı olurdu? Çöp (m)adam tam olarak bu amacı gerçeğe dönüştürmek için yola çıkmış, ne eşi duyulmuş ne benzeri yapılmış bir geri dönüşüm girişimi olarak karşımıza çıkıyor.

Çöp (m)adam, insanların fabrikasyon ve hepsi birbirinin kopyası olan ürünleri tercih etmesinin önüne geçerek onlara geri dönüşümle üretilmiş, modanın yeni trendi olacak eşsiz ve benzersiz ürünleri sunuyor. Fotoğraf çerçeveleri, çantalar ve önlükler gibi daha birçok parça Çöp (m)adam’ın atölyesinde sıklıkla üretilen ürünlerin başını çekiyor.

Bu ürünleri satın alan kişiler hem farklı olma moda akımının başını çekiyor hem de eşi ve benzeri hiç kimsede olmayan benzersiz bir ürüne sahip olmuş oluyor. Tüm bunları yaparken de parasını gerçekten harika bir amaç için harcayarak emek sarfeden kadınlara düzenli bir gelir elde etme şansı sunuyor. Nasıl ama, bir taşla kaç kuş sayabileniniz oldu mu?

Çöp (m)adam ilk olarak Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bir yerel kalkınma fikri projesi olarak hayatına başlamış. İnsanların haklı ilgisini kısa sürede üzerine toplamayı başaran ve aslında “atık” olarak etiketlediğimiz ürünlerin hayatımıza tekrar tekrar dahil edilebileceğini gösteren Çöp (m)adam, kısa sürede harika ve cevizlik bir internet girişimi halini gelmiş.

Çöp (m)adam şimdi, kendi internet sitesi ve Pinterest gibi sosyal medya kanallarını kullanarak ürünlerini pazarlıyor. Bu ürünlerle alıcılara tamamen benzersiz bir ürüne sahip olma şansı sunulurken, çöplerin yeniden ve çok daha iyi amaçlar için kullanıması da hedefleniyor. Kısa sürede kendi ceviz kabuğunu dolduran Çöp (m)adam üstelik İngilizce dil desteği ve satış imkanı da sunuyor. İşte biz buna cevizlik girişim deriz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Öğrencilik Hayatında Karşılaşacağınız 10 Olay
Önceki yazı
Altın Elbiseli Adam ile Motosiklet Keyfi