Cevizlik Girişimler: Bisikletname

Cevizlik Girişimler: Bisikletname

Girişim yapmak, ne güzel şey! Kimi geleceği şekillendirmek, kimi iş dünyasına yeni bir soluk getirmek için çıktığı bu yolda ortak bir kaygı duyuyor: “Değer Üretmek“. Bugün sizlerle dijitalde kültürel bir değer biriktiren “80 günde devr-i Türkiye” için bu yazıda buluştuk. Girişimin asıl adı ise Bisikletname.

1987 Eylül ayında Buldan’da dünyaya gelen Ahmet Süğlün’ün bisikletname girişimiyle karşınızdayız. Kendi sitesinde yer alan bilgiye göre İzmir’e taşınmasıyla 2015 yılında çocukluk heyecanlarına ve maceralarına geri dönmesinie sağlayan bisikletle yeniden buluşmuş.

Bir dağ bisikleti, bir yol bisikleti ve 1 tane de kedisi olan Ahmet, bisikletle 1 yılda 10.000 km üzerinde yol yapmış. İzmir’de bisiklet antrenmanlarına devam ediyor ve kat ettiği mesafeleri giderek katlamayı hedefliyoru. Belki de çok seveceğimiz hikayelerde buluşacağız onunla.

Yolculuğunun 76. gününde keşfettiğimiz bu girişimin web sitesini ziyaret etmek için bu linki tıklayabilirsiniz. Her gün için eklenen bir yazıya ve sponsorluk, konaklama gibi bilgilere ulaşmanız mümkün.

Neden 80 il ve neden 80 günde?

80 günde Devr-i Alem kitabından yola çıkarak böyle bir fikirle “yol bisikletimle” Türkiye’yi turlamaya karar verdim diyor Ahmet Süğlün ve sözlerine şöyle devam ediyor, “Çıkış ilimiz olan İzmir’i saymazsak hedef illerle birlikte 80 farklı ile ulaşmış oluyorum ve toplamda 81 ile tekerlerim değecek. 80 günde olması, aynı zamanda bisikletle yapılacak yolculuğu kısıtlayıcı bir mücadele olacak. Türkiye’de iller arası bisiklet yol haritası oluşturmak ve iller arası bisikletle seyahat etmenin mümkün olduğunu, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu göstermeyi amaçlıyorum.”

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Lenovo Legion Tower Masaüstü Bilgisayar
Önceki yazı
En Güzelinden Amerika Gezi Notları Vol.12 – Amerika Diyanet Merkezi