Cevizlik Girişimler: Auto Train Brain

Dünyada birçok insanda bulunan ve hakkında çok az bilgi sahibi olduğumuz disleksi rahatsızlığıyla ilgili çözüm sunan mobil uygulama girişimiyle karşınızdayız.

Disleksi, kişinin normal veya üstün zeka düzeyinde olmasına rağmen okuma, yazma ve dil becerilerinde problem yaşamasına sebep olan özel öğrenme bozukluğu olarak karşımıza çıkıyor. Disleksi, genellikle okuma bozukluğu şeklinde gözlemleniyor. Ayrıca dikkat ve hafızayı da etkiliyor.

“Auto Train Brain” adlı mobil uygulama, çocukları görsel ve işitsel oyunlarla destekliyor ve kendi beyin sinyallerini geri besleyerek onları iyileştiriyor. Yirminin üzerinde kullanımdan itibaren disleksik çocukların okuma hızı artıyor ve hata oranları düşüyor. Telefonlara yüklenen bu mobil uygulama, Emotiv Epoc+ Headset ile birlikte kullanılıyor.

İlköğretim çağındaki 16.000.000 çocuğun %10’unun disleksi olduğu tahmin ediliyor. Büyüklüğü 80.000.000$ olan bu pazarda ortalama 80.000 kişinin uygulamayı indirmesi bekleniyor. Uygulama Aralık 2017’den itibaren Google Play’den indirilebiliyor.

Rakipler
Neurosky – http://neurosky.com
Bioexplorer – http://cyberevolution.com
dybuster – http://go.dybuster.com

Rekabet
Girişim sahiplerinin incelemelerine göre rakip ürünlerin hiçbirinde sağlıklı bireylerden toplanan threshold bulunmuyor ve neurofeedback protokolü disleksik bireyler için optimum hale getirilmiyor. Ayrıca diğer hizmetlerde Auto Train Brain uygulaması gibi 14 kanaldan veri okuması yapılmıyor.

Bu girişime bol cevizler diliyor ve yüzlerce kişinin disleksi problemini giderdiği bir uygulama olmasını umuyoruz. Siz de bu uygulamayı kullanmak ve incelemek isterseniz buradan uygulamaya ulaşabilirsiniz. Tıkla, tıklattır.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
En Güzelinden Amerika Gezi Notları Vol.18 – Bahai Temple
Önceki yazı
Getcontact’ı Mercek Altına Aldık