YouTube’a Hikaye Paylaşma Özelliği Geliyor! ▶️

YouTube’a YouTube Reels adıyla hikayeler özelliği geliyor. Snapchat tarafından tanıtılan, daha sonra Instagram, Facebook, Messenger ve bazı arkadaşlık uygulamaları tarafından da kullanılan Hikayeler, şirketin “Reels” olarak adlandırdığı yeni bir özellik olarak kullanıcılara sunulacak.

Şirkete göre, YouTube Reels, içerik oluşturucuların bir YouTube videosu hazırlamasına gerek kalmadan içerik paylaşmalarına izin veriyor. Şirket, YouTube’daki Reels fikriyle, yaratıcıların kendilerini ifade etmelerini ve tam bir video çekmek zorunda kalmadan hayranlarıyla etkileşimde bulunmalarını sağlayan yeni bir video biçimi sunmak olduğunu söylüyor.

Reels’in en büyük farklarından biri Instagram’da olduğu gibi uygulamanın üstünde yayınlanmak yerine, kullanıcının kanalında yepyeni bir sekmede görünebilecek olması.

Reels, YouTube ana sayfasında öneriler olarak görünebilecek. Ve 24 saat sonra kaybolmayacak. Bir YouTuber’ın birden fazla Reels’i olabilecek.

İçerik oluşturucular her biri 30 saniyeye kadar olan birkaç hızlı mobil videoyu çekip, yeni “YouTube” çıkartmaları da dahil olmak üzere filtreler, müzik parçaları, metinler ve daha fazlasını ekleyerek Reels oluşturabilecekler.

30 saniyeye kadar anlık videolar, ilk etapta 10 bin ve üstü abonelere sahip kanallara açılacak.
Kullanıcılar Reels ile ilgilenirse, YouTube bunları daha sık görmek istediğiniz bir işaret olarak alacak.

Kısa hikayeler ile herhangi bir Reklam ücreti alınıp alınmayacağı belli değil. Takipçiler ise videolar yüklendiğinde bildirim alabilecek.

haber ulus

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Yavuz Fettahoğlu WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Önceki yazı
Akıllı Telefon Markalarının Bitmeyen Şarkısı