WhatsApp Yeni Özelliği PiP

WhatsApp Yeni Özelliği PiP

Gün geçmiyor ki Facebook cephesinden bir yenilik haberi gelmesin. Sahip olduğu mecraların birinden ama birinden mutlaka yenilik haberi alıyoruz. Mobil mesajlaşmanın en yaygın uygulaması WhatsApp haberi ile karşınızdayız.

Facebook ekibinin bir süredir beta olarak üzerinde çalışmalar yaptığı pop-up görüntülü görüşme özelliği artık final sürümüne eklendi. Test edilen özellikleri, en çok WhatsApp üzerinden görüntülü görüşmeyi sıklıkla yapanları etkileyecek gibi duruyor. Picture in Picture yada resim içinde resim isimli yeni özellik sayesinde görüntülü arama sırasında aramayı kutucuğa alarak aynı zaman da mesajlara bakmaya devam etmenize fırsat tanıyacak.

PiP özelliği Facebook’a ait olan rakiplerinden diğeri Messenger uygulamasında ve diğer Skype gibi alternatiflerde de bulunuyordu. Ancak bu açıdan geç kalınmış bir ufak düzeltme olarak görülsede kullanıcıyı çok memnun edecek gibi duruyor. Maalesef ki kötü haber ise PiP’in sadece Oreo ve üzeri cihazlarda kullanılabilecek olması. Yani faydalanmak için telefonunuzun minimum Android 8.0 Oreo sürümüne güncellenmesi gerekiyor.

Geçtiğimiz ay para gönderme özelliği için çalışmalara başlayan ekip, şirket ve iş çözümleri için ücretli paketler üreteceğini de açıklamıştı. Gelişmeleri yakından takip ederek sizlere Dijital Karga üzerinden duyuracağız.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Sosyal Medya Uzmanı Ne Yapar?
Önceki yazı
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş