eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş

eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Selamlar eşekherif Game Of Thrones’ın baş kahramanı Karga’dan mesajın var ? yani sorularım… yazışalım mı?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hello, yazışalım neden olmasın
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öncelikle Cem Özdemir’den başlayalım kendini nasıl tanıtıyorsun? Aktif olarak yaptığın bir mesleğin var mı? Şöyle bir girişimin olduğunu biliyorum. 5mid.com
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yaşım 26, çevirmen olacağım diye ODTÜ’de Fizik bölümünü bırakıp Hacettepe’de tercümanlık okudum, daha geçen sene mezun oldum. Şimdi çevirmenlik de meslekten ziyade hobi gibi devam ediyor, eğleniyorum. Gazeteciliğe ilgi ve merakımın yanında biraz da ülkede yapılan habercilik midemi bulandırdığı için o zamanlar hiç ilgilenmesem de bir kaynak oluşturmak amacıyla espor haberleri yaptığımız 5Mid’i açtık. Şimdi biraz onla, biraz da ufak ufak çeviri işleriyle ilgileniyorum. Hayatım oldukça belirsiz aslında. Bakalım.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Henüz lise öğrencisiyken çeviri yapmaya başladın. Ne biçim çeviri yapıyorlar bir de ben deneyiyim de görsünler miydi? Seni harekete geçiren ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ah keşke ama alakası yok.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: O zamanlar dizi filmlere merağım artmış, çok izlemeye başlamıştım. Divxplanet’ta çok takıldığım için altyazılar ilgimi çekti, ilk denemem dünyanın en kötü altyazısıyla sonuçlandı, ben de gaza gelip ben bu işi yaparım dedim ve o gazla başladı her şey.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kargaların gücü adına, arkana aldığın rüzgarla hikaye Game of Thrones dizisine kadar uzandı ? Çevirmenlik ruhunda var demek, çok da belirsiz değil aslında hayatın ne dersin
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çeviri ajansı filan ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kendi adına açsan hazırda müşteriler vardır?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aklımdan geçmedi değil ama tek mesleğimin çevirmenlik olmasını istemiyorum, çeviriden sadece çok sevdiğim şeyleri çevirirken keyif alıyorum ve bunun gitmesini istemiyorum.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bendeki bir tutku ve öyle kalmalı, sinerjiyi korumak önemli ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hazır ol o zaman bombastik bir soru geliyor ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Yolla
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif ismi nereden geliyor?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bombastik deyince bir an umutlanmıştım ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dozu az mı geldi?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif ismi ne yazık ki bir yerden gelmiyor, şu an dünyanın en iyi ve en akılda kalıcı nick’i olsa da zamanında ekşi sözlükten çalmıştım, buraya geleceğini hiiiiiç beklemezdim
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ekşi sözlük aşkına duyduğum en berbat hikaye ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kesinlikle, benim de en sevmediğim soru ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dikgak, beklentiyi yüksek tutmamak lazım ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ODTÜ Fiziği bırakıp Hacettepe Mütercim Tercümanlık bölümünü geçtin. İngilizcen dizilerle gayet ilerlemişti sanırım ama bu geçişe karar vermek zor olmadı mı?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Fizik yürümüyordu ki
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Haftada bir gün okula gidiyordum, sınavlara bile girmiyordum
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 0.8 ve 1.2 ortalama yaptım iki dönemde?‍♂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sürekli çeviri yapıyordum ve ailem de bunu görünce istersen bırak biz arkandayız dedi, o an bıraktım.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Erik Finman gibi anlaşma mı yaptın yoksa ? 1000 dolar da aldın mı ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 😀
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hiçbir şey alamadım ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merak edersen şuradan okuyabilirsin
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Aa okey
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Değişik bir hikaye
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Öh iyiymiş
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif popüler biri. Bu Cem Özdemir’e ne hissettiriyor? eşekherif sana ne kazandırdı?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Hmmmmmmmm ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Ben eşekherif ile Cem’in kimliğini ayrı tutuyorum. Elbette ara ara gördüğüm ilgi inanılmaz mutlu ediyor, bu kadar fazla insana hitap edebilmek çok çok iyi hissettiriyor ama devamlılığı yok. Bunu sağlamak benim elimde olsa da ayrı kalmasını seviyorum.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif olmak bana her şeyden önce çok sayıda harika insan kazandırdı, ufkumu çok açtı, hayatımı baştan aşağı değiştirdi, tahmin edemeyeceğim yollara soktu ve çok şey öğretti. Ve 3 yıl önce de aynısını derdim ama daha gencim, yeni başlıyorum gibi hissediyorum.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bir dizinin çevirmeni olmak için nasıl bir sistem var, altyazı çeviri dünyasında. Herhangi bir kazancın oluyor mu?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bu iş tamamen gönüllü, çevirmenler bir dizi veya film çıkmadan önce çevireceğini duyurduğu zaman üstlenmiş oluyor ve çoğunlukla da saygı gösterilerek alternatif çeviri yapan çıkmıyor. Bir raddeden sonra ise her şey yolunda gidiyorsa diziye o çevirmen hariç altyazı yüklenmesi direkt engelleniyor.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bazen eleştiriler de oluyor ama sürekli teşekkür almak nasıl bir duygu? İlginç durumlarda yaşamışsındır.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Her seferinde mutlu ediyor, zaten özünde bunun için yapıyorum bu işi, aldığım başka bir somut karşılık yok. İlk aklıma gelen goygoy daha geçen haftadan, bana bağlılık yemini ediyorlardı en son ve çok eğlenmiştim. House Özdemir, iyi seyirler dilerim de hane sözümdü. ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Tabi bir de nerede kaldı bu çeviri diye hesap soranlar var, onlar hakkında ne düşünüyorsun?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Merak ediyorlar, heyecanlanıyorlar ve beklemek zorundalar, hak veriyorum o yüzden dert yansın rahatlasınlar, ben okumuyorum. ?‍♂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Alt yazı çevirisi normal çeviri gibi değil karakterle ve hikaye ile bütünleşiyorsun kendinden bir şeyler katıyorsun. Çevirmek ve izlemek farklı şeyler olmalı Game Of Thrones sana neler hissettiriyor?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çeviri gönüllü de olduğu zaman eserle aradaki bağa ve duyulan sevgiye ihtiyaç ortaya çıkıyor bence. Bu da doğal olarak çeviriye yansıyordur. İzlemek ve çevirmek ise apayrı. Çok diyaloglu bölümlerde nasıl çevireceğim diye gerilmekten keyif alamıyorum. Bir taraftan da böyle bir diziyi belki milyon insana izlesin diye çevirmek var ki hakikaten mükemmel bir his.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Dizinin geleceği ile ilgili beklentilerin neler?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Artık bir sezon ve altı bölüm kaldı. Son olaylardan sonra da gidişat belli gibi. Çok çok büyük bir birliktelik, iki cephede savaşlar ve çok ölümlü bir final. Tek sıkıntı bekleyecek olmamız ama değdiği sürece ona da laf etmeyeceğim.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: 7. sezonda en etkileyici ve en saçma bulduğun sahneler hangileri oldu?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En etkileyicisi kesinlikle Daenerys’in üç ejderhasıyla Duvar’ın ötesine yetişmesiydi. Bran ve Sansa karşılaşmasında Bran’ın tecavüz gecesi çok güzel olduğunu söylemesi de???
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Türkiye’de Game of Thrones başta olmak üzere çok sayıda yabancı dizi yoğun ilgi görüyor. Ama ulusalda bu minvalde çalışmalar göremiyoruz ? Sebebi nedir sence ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Paraaa. Bir bölüme 10 milyon dolar harcayacak yapımcı var mı bizde? Ya da harcasa karşılığını alabilecek? Ya da harcasa benzer düzeyde kaliteli bir iş çıkarabilecek? Bizim millet vasata alışmış ve halinden memnun durumda, başkaları yapınca ara ara izleyip ne güzel yapmışlar diyoruz ve yetiyor. Böyle bir beklentimiz yok
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Peki, hızlı sorularıma geçiyorum ilk olarak eşekherif’i bulmuşken dizi tavsiyelerini alalım
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok izlenmeyenleri düşünerek yanıt vereyim buna farklılık olsun. Yeni dizilerden The Handmaid’s Tale şu ara bir numaram, onun dışında kitap okuru olarak American Gods’ı çok beğendim, Preacher da iki sezondur beni çok eğlendiriyor. Atlanta ve Silicon Valley’den de bahsetmesem olmaz.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kitap önerilerin?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En son Amerikan Tanrıları ile yine Neil Gaiman’dan Kıyamet Gösterisi’ni okudum. İkisi de birkaç güne bitti, çok etkileyiciler. Bir de Murakami’den Sahilde Kafka var ki canım feda.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin renk?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Akgezen mavisi ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: :Ddd
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bordo
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neden bordo ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bi sebebi yok ki, hoşuma gidiyor
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin şehir?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Açık ara Ankara.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Açık ara mı, nedennnn?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neyini sevdin Ankara’nın ?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: :dd
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Neyini sevdin yok, zaten severek doğdum. Sebebi de bence oldukça basit, huzurlu hissettiğim tek yer orası. ?‍♂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Sosyal medyayı çok sık kullanıyor musun?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Kullanıyorum ama pek katkı sağlamıyorum
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Game of Thrones süreci dışında pek tweet de atmam
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin kelime
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: yok
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin emoji?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: ?‍♂?‍♂?‍♂
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: En sevdiğin sosyal medya mecrası
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Reddit
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çocukken hayalindeki meslek neydi?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Bilgisayar Mühendisi
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: WhatsApp Röportajını nasıl buldun?
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Farklı, eğlenceli, emojili
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: eşekherif sana Taht Oyunları’nda başarılı çeviriler dilerim. Jon Snow gibi dostların olsun, Cerseiler senden uzak dursun. Karga’yı da unutma, cevizin bol olsun.
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Çok teşekkürler, Dany gibi de yarim olsun
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Görüşürüz Kargacım sen de dikkatli uç
eşekherif WhatsApp Röportajı #kargayakonuş: Klavyene sağlık hocam, zaman ayırdığın için teşekkür ederiz. Keyifli bir röportaj oldu.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
WhatsApp Yeni Özelliği PiP
Önceki yazı
Google Udacity Bursu Başvuruları