Twitter Takipçinizi Arttıracak En Kargastik Hareketler 2

twitter takipçi arttırma

Twitter’da bedava takipçi artırmanın yollarına kaldığımız yerden devam ediyoruz.

 1. İgnitwit’i kullanarak yeni takipçiler bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz konu başlıklarını seçerek size önerilen listeyi takip edebilir ve kimlerin geri takip ettiğini de rahatça kontrol edebilirsiniz.
 2. Mail listenize üye olanlara sizi Twitter’da da takip etmesini isteyin. Onları Twitter’daki eğlenceli sohbetler ve içerikler konusunda bilgilendirin.
 3. Sürekli kendi ürünlerinizi pazarlamak yerine insanlara gerçekten yardımcı olmaya çalışın. Twitter sadece ürün satmakla ilgili değil, aksine yardım etmek ve bağlantı kurmakla ilgili. Yardımsever olarak tanınmak takipçi sayınızı kendiliğinden arttıracaktır.
 4. Twitterin arama bölümünden sizinle aynı işi yapan insanları bulun ve onları takip edin. İçeriklerine etkileşim sağlayın ve onların da sizi geri takip etmesini bekleyin.
 5. Follow Friday (#FF)’e katılın. Sürekli yeni kullanıcılar takip edin ve onları başkalarına da önerin. Aracı olmak sizin de takipçi sayınızı arttıracaktır.
 6. Etkileşime katılanları retweetleyin ve onlara değerli geri dönüşler yapın.
 7. Aynı içeriği birden fazla kere paylaşın. Tweeti attığınız anda bütün takipçilerinizin görmesi imkansız o yüzden gün içine veya iki günde bir aynı tweeti atın ki daha fazla insana ulaşsın.
 8. Bazı kullanıcıların ismini mentionlayarak onların fikrini sorun. Mentionladığınız insanın isteğinizi geri çevirmesi zor bir ihtimal.
 9. Diğer sosyal medya hesaplarınıza Twitter profilinizin linkini ekleyin.
 10. Her zaman size sorulan soruları cevaplayın. Bu sayede takipçilerinize önem verdiğinizi ve takibe değer biri olduğunuzu hissettirirsiniz.
 11. Bilgilendirici içerikler paylaşın. Söylememe gerek bile yok ama yine söylemeden edemeyeceğim. Öğle yemeğinde ne yediğiniz, veya dünya politikası hakkındaki kişisel görüşünüz veya hayatla ilgili anlık düşünceleriniz, önemli olabilir, ama somut bir eğer vaad etmedikçe bunlar takipçi sayınızı arttırmayacaktır.
 12. Web siteniz veya bloğunuza embedleyeceğiniz Takip Et butonunun nimetlerinden faydalanın.
 13. Sürekli paylaşım yapın ama aşırıya kaçmayın. Koreli araştırmacılara göre kullanıcıların takibi bırakmalarındaki en büyük neden kısa zamanda çok tweet atmak.
 14. Öğlen 1 ve 3 arasında yani Twitter trafiğinin İstanbul trafiğine döndüğü anda tweet atmaya gayret gösterin.
 15. Retweet konusunda cömert olun. İnsanlara sadece dinlediğinizi değil, umursadığınızı da gösterin ki onlar da sizi umursasın.
 16. Gerektiğinde retweetinize bir de soru sıkıştırın, böylece etkileşiminiz artsın.
 17. Sektörünüzle ilgili yeni haberleri de paylaşın. Haberler en çok retweetlenen içeriklerdir.
 18. Takipçilerinize devamlı olarak kampanyalar teklif edin. Kullanıcıların %94’ü kurumların indirim kampanyalarını yakalamak için kurumları takip eder.
 19. Sahte takipçiler satın almayın. Sahte hesaplardan gelen takipçi sayısı size işinize hiçbir değer katmadığı gibi hesabınızın ceza almasına da yol açabilirler.
 20. Hangi aktivitenin size daha çok insan çektiğini bulabilmek için Followerwonk’u kullanabilirsiniz.
 21. LinkedIn bağlantılarınızı da takip etmeyi unutmayın.
 22. Blogunuzdaki her içeriğin yanına Tweetle butonunu eklemeyi unutmayınız.
 23. Sadece kendinize odaklanmayın. Kendinize referans verdiğiniz tweetler daha az retweet alıyor.
 24. Etkileşiminiz ve görülebilirliğinizi arttırmaya yarayan bir araç da Twitter cards.
 25. ‘Siz’, ‘twitter’, ‘lütfen’, ‘retweet’ gibi sözcükler retweet sayınızı arttırırken ‘oyun’, ‘haha’, ‘lan’ gibi kelimeler retweet sayınızı azaltır.

Final: Eğer takipçi arttırmak konusunda kararlı iseniz size verebileceğim bir numaralı tavsiye şu olurdu: Düzenli aralıkta uygun ve bilgilendirici içerikli tweet atın. Sadece bu kuralı uygulayarak birçok çok tık, retweet veya takipçi kazanabilirsiniz ve bunu yapmak çok zor görünmüyor ama iyi düşünmek ve istikrarlı olmak her zaman önemli.

 

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Cevizlik Girişimler: Tarımsal Pazarlama
Önceki yazı
Twitter Takipçinizi Arttıracak En Kargastik Hareketler 1