Twitter Onaylı Hesapları (Mavi Tikleri) Geri Alıyor ?

Twitter Onaylı Hesapları (Mavi Tikleri) Geri Alıyor

Sosyal medya kullanıcılarının favori mecralarından Twitter beyazların üstünlüğünü savunan bazı kişi ve grupların hesaplarının onaylatılması üzerinde sistem değişikliklerine gitme kararı aldı. Mavi tik(verified badge) için yeni kurallar getiren Twitter’ın bu adımı bazı kullanıcıların sahip oldukları hesap onayını kaybetmesine neden oldu ve olmaya devam ediyor.

Beyaz ırkçı bir hesabın doğrulatma (verification) alması üzerine Twitter yoğun eleştirilerin hedefi olmuştu. Mavi tik verme işlemini geçtiğimiz günlerde askıya alan Twitter hesap onayı için yeni kurallar getirmek zorunda kaldığı gibi beyaz ırkçı Richard Spencer, aşırı sağ aktivist Laura Loomer ve İngiliz Savunma Ligi kurucusu Tommy Robinson’un da aralarında olduğu bazı isimlerin doğrulamaları kendilerine bir bildirim mesajı gönderilerek geri aldı.

Yeni yaptığı düzenlemeyle, “nefret ve tacize yol açan, şiddet ve tehlikeli davranışlar sergileyen ya da şirketin diğer kurallarını ihlal edecek içerik üreten kullanıcıların” hesap onayını kaldıracağını açıkladı. Şirket henüz yeni hesaplara doğrulama vermeye başlamadı. Kapatılan hesap onayı başvuru sayfasının ne zaman açılacağına dair bir açıklama bulunmuyor. Bu durumdan mağdur olan bir çok kullanıcı şikayet etmeye devam ediyor. Şirketin bu konuda bir açıklama yapıp yapmayacağı da belirsizliğini koruyor. Kullanıcılar hesap onay sayfasının tekrar ne zaman aktif edileceğini merak ediyor.

Resmi olmayan kaynaklardan edinilen bilgiye göre şirketin bu sayfası aktif edip tekrar hesap onayı sayfasının aktif olması ise 1 hafta gibi bir süre alacağı söyleniyor. Mavi tik başvurusu yapacak kullanıcıların yenilenen başvuru kurallarını incelemesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
YouTube “Önerilen Video” Bağlantılarını Kaldırıyor ▶️
Önceki yazı
Samsung Apple’a, Apple Microsoft’a ?