Şiddeti kedinin gözünden anlatan klip: ‘Tekir’in gözü’

Hayvanlara yönelik giderek artan şiddet olaylarına dikkat çekmek isteyen İzmirli iki genç, bir kedinin gözünden şiddeti anlatan ‘Tekir’in gözü’ isimli bir klip çekti.

Hayvanlara karşı şiddete durdurulmasını isteyen gitarist Gökhan Özden ve yönetmen Burak Alanyalı bu konuyu işleyen bir klip hazırladı.

Sokak hayvanlarına yönelik artan şiddetten etkilendiğini söyleyen Gökhan Özden, solist Berke Berkay Özen ile birlikte Pislick Kedi grubunu kurdu.

Haksızlıklar bir kedinin gözünden anlatılıyor
DHA’ya konuşan Özden, söz ve müziği kendisine ait olan ‘Tekir’in gözü’ adlı şarkıya klip çektiklerini belirtmişler.

Burak Alanyalı AC ve DC isimli kardeş kedilerinden birine klipte rol verdiğini belirterek “Kedim AC’nin gözlerinden dünyayı göstermek istedik. Adaletin tecelli etmesini esprili bir şekilde anlattık. Daha önce de içinde mesaj bulunan çalışmalarımız olmuştu. Rock müziğin de felsefesinde barış var” diye konuştu.

Klibi, tamamen kendi imkanlarıyla küçük bir ekiple 5 günde tamamladıklarını kaydeden Alanyalı, Youtube’a yüklenen klibin, 2 hafta içinde binden fazla kez izlendiğini ifade etti.

Alanyalı, “Şiddet acı bir gerçek. Sokak hayvanlarına yapılan işkence çok acı. Konuşmak yetmiyor, kendi dilimizle bu konuya değinmek istedik” dedi.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Cevizlik Girişimler: KolayRestoran
Önceki yazı
Mobil Yayalara Dönüşmüş Milyonlarca İnsan