Okuldayken İngilizce Öğrenmek

Okuldayken İngilizce öğrenmek çok daha kolaydır. Çünkü muhtemelen bu zamanda daha genç olacaksınız ve ders çalışmak sizin için büyük bir işkence haline gelmeyecektir. Ayrıca öğrencilik hayatınızdan ezbere alışkın olduğunuz için İngilizce konusunda çok daha hızlı bir ilerleme kaydedebileceksiniz.

Öğrenciyken birçok öğrenci zamanının kısıtlı olduğundan dert yakınır. Fakat iş hayatına girildiğinde aslında öğrencilik zamanında ne kadar bol zamanınız olduğunu görebilme fırsatına sahip olacaksınız. Bu nedenden dolayı, İngilizce öğrenmenin tam olarak yeri okul olabilir. Okuldayken işiniz sadece eğitim olacak ve bu nedenle İngilizce eğitiminizi çok daha kısa süre içerisinde tamamlayabileceksiniz. Diğer yandan İngilizce öğrenimi için kendinize ayırdığınız zamanın da çok büyük bir zaman olmadığını fark edeceksiniz.

Okul hayatınız bittikten sonra herkes gibi siz de bir iş sahibi olmak isteyecek ve bir an önce hayata atılmak isteyeceksiniz. Fakat İngilizce’niz olmadığı taktirde en azından bir sene daha dil eğitiminize zaman ayırmanız gerekecek.  Diğer yandan İngilizce biliyor olmanız iş bulmanızda da size artı bir avantaj sağlayacaktır.

Okulda İngilizce öğrenmek için çok daha fazla kurs imkanına sahip olacaksınız. Hatta bu kursların onda dokuzuna yakın bir kısmı muhtemelen de ücretsiz olacaktır. Bu da maliyet ayırmadan İngilizce öğrenebileceğiniz anlamına geliyor.

Çok daha fazla materyali kolaylıkla bulabileceksiniz. İngilizce eğitiminizi destekleyecek birçok materyali hem öğretim görevlilerinden hem de kütüphaneden kolaylıkla temin edip, sizin gibi İngilizce eğitimi gören kişilerle pratik yapabilme imkanına sahip olacaksınız.

Üniversitenizin içerisinde yer aldığı dil programlarına kayıt olabilir ve kısa zamanlı dil pratiği için yurt dışına gitme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylece hem çok daha düşük bir maliyet hem de çok daha geniş imkanlara sahip olursunuz.

Artık çoğu üniversite içerisinden sertifika veya İngilizce öğreniminizi tamamladığınıza dair şirketlere gösterebileceğiniz elinizde somut bir belge olacaktır. Bu da sizin İngilizce bildiğinizin kağıt üzerinde de tescili olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
50 Soruda Google Assistant vs Siri #video
Önceki yazı
Ürün Dirier WhatsApp Röportajı #kargayakonuş