50 Soruda Google Assistant vs Siri #video

Teknolojinin dev şirketleri arasında süren dijital asistan savaşı hepimizin malumu. iPhone kullanıcılarına 2011 yılında merhaba diyen Siri ile mobil dünyada yeni bir döneme de girmiş olduk. Ancak alanında bir çok öncülüğe sahiplik yapan Apple’ın Siri isimli dijital asistanı için son zamanlarda zayıf kaldığı iddiaları dolaşıyor.

Assistant (Google) ve Cortana (Microsoft) ile daha iyi sonuçlar elde edildiğinin konuşulmasında Siri’de uzun zamandır yenilik yapılmamış olmasının da büyük etkisi var. Teknoloji haberleri bu konuda gırla artarken Matt Birchler isim Youtube kullanıcısı konuya cevap niteliğinde bir video yayınladı.

Belirlediği 50 soru ile beraber bir süre Android kullanan Matt Birchler deneyimlerini tamamladıktan sonra tekrar kendi iPhone cihazıyla devam ediyor. Matt, aynı elli sorunun hem Siri hem de Google Assistant’a sorulduğunda dijital asistanların nasıl bir yol izlediğini anlatmış. YouTube videosunda iPhone’nun Siri’si için sevindirici sonuçlar çıkarken Android kullanıcıları için durum pek parlak değil. 50 sorudan oluşan Google Assistant vs Siri karşılaştırmasını izleyip sonuçları görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Sosyal Medya Anılarınızı Yedekleyin #FFForget
Önceki yazı
Okuldayken İngilizce Öğrenmek