Negatif Enerjili İnsanların Karga Burunları

Karga burunlar dememin sebebi negatif elektriği ile beraber başarısız olup, sana ait olan başarının önüne geçmeye çalışan kişileri de kapsaması. Farkında olsun olmasın. Bu insanlar kaos ortamını severler. İnsanların hiç biri A derecesinden yakını olmaması halinde bir diğerinin kendisinden daha iyi olmasını istemez. En basitinden oğulun bile babasından daha iyi olmasını istiyor olmasının nedeni budur. İşin doğal seleksiyonu bile böyle diyebiliriz. Doğal olanın ötesine geçip kompleksleri ile çevresindekileri daraltanlar vardır. Stres yapmana neden olurlar. Birçok kişi “sadece kulaklarını kapat.” dese de bu tür insanlarla baş edebilmen için sadece kulaklarını kapatman yeterli olmayabilir. Kırman gereken bir kaç ceviz olabilir.

1. Limit ve Mesafe Koy

Karışıklık çıkmasından keyif alan, özellikle negatif insanlar diğerleri üzerinde sürekli olumsuz bir etki oluştururlar. Sebepsiz kara bulutlar bu yüzden olabilir. Bir şekilde sorunun çözüme ulaşması onlar için yeterliyken başarılı insanlar sorunun tam anlamıyla ve en iyi şekilde giderilmesi ile meşguldürler. Günü kurtarmak yarını iyiye götürmez. Tıpkı şöyle düşünün, sigara içmeyen biriysen tüm gün boyunca sigara içen birinin karşısında oturmak faydadan çok zarara neden olur. Böyle durumda en iyi seçenek bu kişiden biraz daha ileride bir yerde oturmak olacaktır. Hayatında da bu örneği kullanmalı ve gerektiği zamanlarda limit koymalısın.

2. Savaşta Ölmeyen Tarafta Ol

Başarılı insanlar tıpkı başarılı komutanlar gibidir. Bu insanlar her şey tükenmişken ölmek yerine yaşamanın bir yolunu bulup daha güçlü olduğu bir günde savaşmanın ne demek olduğunu bilirler. Başarısız ve işe sürekli köstek olmak isteyen insanlar ise savaşta ölüncesiye savaşırlar. Onlardan olmayın. Dolayısıyla gerektiği yerde ara vermeyi ve duygularını kontrol etmeyi bil. Akıllı insanlar yumrukları ile değil zihinlerini kullanarak mücadele ederler.

3. Başarıya Odaklanın

Kendi psikolojinizi kontrol edin. Başarısız olma psikolojisi sürekli düşüşe gebe olabilir. Tüm dedikodulara karşı kendi zihninizi başarıya odaklayın. Başarılı insanlar daima daha iyi şeyler yapmaya yoğunlaşırken başarısız insanlar en az hata ile işi bitirmeye çalışırlar. Bu insanları görmezden gelin. Kestirme yollar bu iş için doğru olmayabilir. Amacın yükselmekse odaklandığın şeyin de yükselmek olduğunu sakın unutma. Daima başarıya odaklan ve bu odak noktasının seni başarıya götüreceğinden şaşma.

4. Duygun ile Aklın Arasındaki Uzun Çizgi

Bu tür insanlar ile kolayca baş edebilmen için duyguların ile mantığın arasındaki o çizgiye bolca ihtiyacın vardır. Doğru zamanda doğru yerde hangisine ihtiyacın varsa ona göre hareket et. Duygular yanıltır, mantık çok katıdır safsatalarını boşver. İkisi de olduğuna göre kullanılmaları gerekir. Hangi tarafta yer alanlardan olacaksın? Buna cevabı mantığın da verebilir duyguların da.

5. Daima Pozitif Olun

Başarısız insanların negatif etkisinden uzakta durmak için sürekli pozitif olmalı ve dahası kendine bunu hatırlatmalısın. Pozitif olursan etrafında yayılan negatif enerji teğet geçecektir. Pozitif olmanın kolay yolları vardır. Kendine şu ana kadar elde ettiğin ufak başarıları hatırlat. Hayatta olduğunu ve mücadele ettiğini hisset. Şimdiye kadar yapamayacağını düşündüğün kaç farklı şeyi aslında çok kolay bir şekilde yaptığını düşün.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
İlk Defa Yabancı Dil Öğreneceğim
Önceki yazı
Karga Seni Başarısızlığa Davet Ediyor