Mark Zuckerberg Harvard Mezuniyet Konuşması

Mark Zuckerberg Harvard Mezuniyet Konuşması

Teknoloji, internet, bilişim. Herhangi biriyle bir şekilde alakası olan herkes Mark Zuckerberg’in adını duymuştur. Hele Facebook kullanan herkesin bilmesi gereken bir isim. Zira adam mekanın kurucusu ve sahibi. Bugün Kargastik videolar serimizde Mark’a yer veriyoruz. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in ilham verici “Harvard Mezuniyet Konuşması” Girişimci Kafası kanalından motivasyon veren bir videoyla karşınızdayız.

Sosyal medyanın devi olan Mark Zuckerberg Harvard’ın mezuniyetinde motivasyon veren bir konuşma yapıyor. Konuşmada başarının nasıl elde edileceğini anlatıyor. Yaptığı işe inandığını, büyük gayelerin olmadığı işlerin büyüdüğünü söylüyor. Herkesin büyük işler başarabileceğine vurguluyor.

En sevdiği hikayelerden birinin; eski Amerika Başkanı John Kennedy Nasa ziyareti sırasında temizlik görevlisi ile arasında geçen diyalog olduğunu söylüyor. John Kennedy temizlik görevlisine ne yapıyorsun diye soruyor. Temizlik görevlisi “Başkanım, aya adam gönderilmesine yardımcı oluyorum.” Diyor. Zuckerberg: Amaç kendinden daha büyük bir şeyin parçası olduğunu hissetmektir.

Videoda neler bulacaksınız?

  1. Motivasyon
  2. Amaç
  3. Başarını sırrı

Kanalda neler bulacaksınız?

Girişimci insanların konuşmasını, başarı hikayelerini bulacaksınız. Girişimcilere ilham veren, motivasyon arttıran videolar izleyeceksiniz. Aralarda komik videolara rastlayacaksınız.
Girişimci Kafası kanalının diğer videolarını izleyip, kanala abone olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Erik Finman ve Sıradışı Hikayesi
Önceki yazı
Berkan Bağcı WhatsApp Röportajı #kargayakonuş