Lenovo Smart Asistant Gak Dedi

Dijital asistan savaşları dur durak bilir mi? Kısa vadede bilmeyecek gibi duruyor. Lenovo, Amazon Alexa desteğiyle ile hazırladığı dijital asistanı Lenovo Smart Assistant bu savaşa katılanlar arasında. Giyilebilir teknolojilerin yanı sıra ev içerisine hızlı giriş yapmaya başlayan teknolojiler hayatı kolaylaştıran asistanlar için yeni bir alan açıyor.

Google Home ve Amazon Alexa ev tipi dijital asistanlarda ilk akla gelenler arasında. İki şirket de asistanlarını lisanslayarak geniş bir kullanıcı yelpazesine ulaşmak istiyor. Lenovo duyurusunu yaptığı Smart Assistant adındaki cihaz ise Amazon Alexa teknolojisini kullanıyor.

Silindir şeklinde tasarlanan cihazın Alexa ile beraber gelişmiş bir ses tanıma sistemi bulunuyor. Bu sayede kullanıcıların komutlarını algılayıp hızlı bir şekilde sonuç üretebiliyor. Amazon Echo en çok ABD sınırları içerisinde sık kullanılan dijital asistan haline geldi.

Lenovo Smart Asistant

Lenovo Smart Assistant, üzerinde 5 metreye kadar ses algılayabilen 8 adet 360 derece mikrofon barındırıyor. WiFi ve Bluetooth üzerinden de yönetilebilen aygıt gürültü azaltma, yankı giderme gibi teknolojilere sahip. Hoparlör tarafında ise opsiyonel Harman Kardon imzasına yer verilmiş. Lenovo Smart Assistant 130$ fiyat etiketine sahip. Harman versiyonu ise 180$ seviyesinde.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Bir Günde 240 Milyon Dolar Ciro #AppStore
Önceki yazı
Sosyal Medya Anılarınızı Yedekleyin #FFForget