Kargastik Android Eğitim Uygulamaları

Kargastik Android Eğitim Uygulamaları

Mobilin gücü adına! Eğitim insan hayatının önemli bir parçası. Kimisi için en önemli parçası. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte bu alandaki imkanlar da artıyor. Dijital şakaya gelmez kavramını ortaya attığımız günden beri paylaşımlarımızla altını doldurmaya özen gösteriyoruz. Eğer Android cihaza sahipseniz, eğitim hayatınızda size yardımcı olacak bir sürü uygulamadan faydalanabilirsiniz demektir. Özellikle Android platformu için geliştirilmiş olan Android eğitim uygulamaları çeşitli alanlarda işlerinizi kolaylaştıracak.

Önemli olan uygulamaların market içerisinde mevcut olması değil, sizin keşfetmeniz ve nasıl kullanabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilmenizdir. Bu yazı içerisinde sizin için biz en popüler ve en çok yardımcı olabilecek uygulamalara değindik. Dilerseniz bu uygulamalardan faydalanarak eğitim hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Liste dışında tavsiyede bulunup daha fazla uygulama keşfetmemizi sağlayabilirsiniz.

1- ScreenTime Ninja

Eğer telefonunuz ile oynamaya meraklı çocuğunuz veya kardeşiniz varsa bu uygulama tam sizin için. Uygulama kilit ekranını geçebilmek için çocuklara eğlenceli matematik soruları yöneltiyor. Eğer sorular doğru cevaplanırsa kilit ekranı açılıyor. Doğru cevaplanamazsa sorular sorulmaya devam ediyor.

ScreenTime Ninja’yı ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

2- Zeus vs Monsters

Çocukların eğitim hayatına en büyük destekçi oyunlardan birisi olan bu oyun içerisinde minikler hem yunan mitolojik tanrıları hakkında bilgi sahibi oluyor hem de diğer yandan oyunda ilerleyebilmek için basit matematik işlemlerini çözmek zorunda kalıyor.

Zeus vs Monsters’i ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

3- Cam Scanner

Arkadaşınızdan ders notları alacağınız zaman onun defterini rehin almak ve kendi değerli vaktinizi kantinde heba etmek istemeyenlerdenseniz Cam Scanner tam sizin uygulamanız. Cam Scanner, kamera sayesinde evrak ve dosyaları bir tarayıcı olarak taramaya ve telefon hafızasına kaydetmeye yardımcı oluyor. Böylece size de notlarınızı sonra özenle girebilmeniz için fazladan zaman kalıyor.

Cam Scanner’ı ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

4- UberConference

Aynı anda bir veya birden daha fazla kişi ile telefon görüşmelerini çok daha uygun bir şekilde gerçekleştirmek harika olmaz mıydı? Bu uygulama mobil cihazınız üzerinden online şekilde konferanslar düzenlemenize yardımcı oluyor. Ayrıca çok da pratik birçok özelliği içerisinde barındırıyor.

UberConference’ı indirmek için tıklayınız.

5- Kindle

Okulunuzun kütüphanesi her zaman sizin istediğiniz tarz kitapları içerisinde barındırmayabilir. İşte böyle durumlarda Amazon’un online kitap arşivi olan Amazon Kindle fazlasıyla işinize yarayabilir. Uygulama sayısız ücretsiz elektronik kitabı indirmenize ve ücretli elektronik kitapları satın alarak bunları cihazınız üzerinden okumanıza yardımcı oluyor.

Amazon Kindle’ı indirmek için tıklayınız.

6- Bachterium

Bachterium uygulaması aslında bir oyun fakat bunun yanı sıra size bakteriler hakkında fazlasıyla bilgi vermeyi sağlayan bir oyun. Ayrıca içerisinde yer verilen tek bilimsel bilgiler bakteriler değil. Daha birçok organizma hakkında da size bilgiler sunuyor. Uygulama Amazon’da 0.99 Dolardan satılıyor.

Bachterium uygulamasını 0.99 Dolardan satın almak için tıklayın.

7- EverNote

Aynı anda hem notları içerisinde barındırabildiğiniz, hem ajandanızı tutabildiğiniz bir uygulama düşünün. İşte bu uygulama EverNote uygulaması. Her Android cihazın içerisinde yer alması gereken uygulama ayrıca bulut servisini kullanarak notlarınıza bilgisayarınız ve diğer cihazlarınız üzerinden ulaşmanıza da yardımcı oluyor.

EverNote uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için tıklayın

8- Microsoft Office Mobile

Eğer öğrencilik hayatınız hala devam ediyorsa ve hatta öğrencilik hayatınız bitmiş ama iş dünyasına atılmışsanız yine de bu uygulama sizin işinize yarayacaktır. Bilgisayarlarımızda kullandığımız Microsoft Office’in mobil versiyonu olan bu uygulama ile birçok Office belgesini Android cihazınız üzerinde görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve yeni belgeler oluşturabilirsiniz.

Microsoft Office Mobile’ı ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

9- iTooch 8th Grade Language Arts

İngilizce ile yıldızlarınızın bir türlü barışmadığını hissediyorsanız daha henüz bu uygulamayı denemediniz demektir. İngiltere ve ABD içerisinde çocukların kullandığı bu uygulama İngilizce eğitim söz konusu olduğunda en faydalı uygulamalardan birisi. Eğer İngilizce çalışmaktan kurtulmak için kendinize sürekli bahaneler üretiyorsanız bu uygulama işi sizin için hem çok daha kolay hem de çok zevkli hale getirebilir.

iTooch 8th Grade Language Arts uygulamasını indirmek için tıklayın.

10- iAnnotate

Sürekli olarak çalışmalarınızı PDF dosyaları üzerinde gerçekleştiriyorsanız, bu uygulama hem yaratıcılığınızı hem de çalışma veriminizi arttırabilir. Nitekim uygulama yalnızca PDF dosyalarını görüntülememize yardımcı olmuyor aynı zamanda da çalıştığımız PDF dosyalarının üzerine notlar iliştirebilmemize yardımcı oluyor. Böylece Fotokopici ile kanka olmayı bırakabilirsiniz.

iAnnotate uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Sevim Gözay WhatsApp Röportajı #kargayakonuş
Önceki yazı
Bitcoin Hakkında Her Şey! Bitcoin nedir? Nasıl Üretilir?