Kargaların İştahını Kabartan Tarif Mutfak Sırları’nda

mutfak sırları

Blog’un ve Blogger’ın dostu Dijital Karga iftiharla sunar. Kargastik Blog(ger)lar serimize karnımız aç bir şekilde Mutfak Sırları’nın iştahımızı kabartan “Tahinli Cevizli Çörek” tarifiyle devam ediyoruz.

Kargalar aç ve yorgun gezinirken gökyüzü semalarında cevizin kokusunu alarak bir pencereye yanaştı. İşte o pencere Nilay Tulum’un penceresiydi. ?

Blog yazılarında gezerken kendimi kaybettim. Yaptığı yiyeceklerin fotoğraflarıyla beni monitöre kitledi. Bitap düşüp yazı yazamadım, acıktım. Tahinli cevizli çörek tarifini vermeden önce ufak tüyolar vererek tarife lezzet katıyor. Çöreği yaparken ve sunarken yapmanız gereken inceliklerden bahsediyor.

Çöreği yaparken ve yaptıktan sonraki geçtiği görsellerle iştahınızı kabartıyor. Çöreği yapmanız için 20 dakika hazırlanmanız gerekiyor. 50 dakika piştikten sonra cevizli çöreğiniz hazır. Yapan olsa da yesek. Tarifi çok basit ve rahatça anlayabileceğiniz bir şekilde yazılmış. Güzel bir anlatım dili var.

Blogda neler bulacaksınız?
  • Çörek yaparken dikkat etmeniz gerekenler
  • Tahinli cevizli çörek tarifi
  • Çöreği yemeden önce küçük bir sır

Eğer yapıp göndermek isterseniz özelden yazabilirsiniz. Zihnimiz açılır size bol bol cevizlik içerikler çıkarırız. ??

Blogdan bir kesit;

“Merhabalar Sevgil Dostlar,

İşler kadar havanın da yorduğu bir haftanın daha sonuna geliyoruz. Böyle bir haftayı kapatmak için özellikle kışa çok yakışan bu nefis çörekleri paylaşmaya karar verdim. Mayalı hamurlarla mutfakta yapamayacağınız çok az şey var. Hamuru bir kez yoğurup mayaladıktan sonra içine ne ekleyeceğiniz ya da nasıl şekil vereceğiniz tamamen sizin zevkinize ve keyfinize kalmış…”

Yazının tamamı için buraya tıklayınız.

Enfes yemek tarifleri, pratik bilgiler, popüler tarifler ve videolu tarifler var. “Akşam ne pişirsem?” diye düşünüyorsanız Mutfak Sırları sizin için günün günün menüsünü de öneriyor, bilginize. Mutfak Sırları’nın diğer yazılarına da göz atmayı unutmayın. ?

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Geçmişten Günümüze Blog Yazmak
Önceki yazı
Alexa Sıralamalarında Neden Sert Düşüşler Yaşanıyor?