Instagram İçin Çok Faydalı 8 Araç

 

Instagram dijital mecra kullanıcılarından kendine özgü yapısı ile oldukça ilgi gördü. Özellikle ülkemizde kadın kullanıcılar tarafından yaygın bir kullanım ağına sahip. Başarısının en büyük ispatlarından biri de 2012’de Facebook’un satın almış olması. Günlük 400 Milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Kişiler kadar markalar da Instagram hesabı kullanıyor. Bu kadar çok kullanıcısı olan bir dijital mecra için çeşitli araçlar da var tabi. Instagram kullananların içeriklerine destek olacak, farklı alanlarda kolaylık sağlayacak araçları derledik. Özet açıklamaları ile önemli 8 Instagram aracını aşağıda bulabilirsiniz. Belki de biri uzun zamandır aradığınız bir araçtır.?

1-Repost

Sosyal Medyada olmazsa olmaz özelliklerden biri beğendiğiniz bir gönderiyi kendi hesabınızdan paylaşmak. Ama Instagram henüz bir dokunuşla gönderiyi paylaşma özelliğini kullanıma açmadı. Bu nedenle Repost uygulaması kurtarıcı görevi üstleniyor. Uygulamayı indirerek Instagram’da beğendiğiniz gönderileri kendi hesabınızda paylaşabiliyorsunuz. Önemli ayrıntı ise görseldeki metni kopyalamayı başlangıçta yapmıyorsunuz ama Repost işleminin sonunda yapıştır yaptığınızda ekleniyor.

2-Iconsquare:

Instagram hesabınız için harika bir araç. Birçok veriye buradan ulaşabiliyorsunuz. Kurumsal hesap seçeneği ile artık Instagram’da bazı verilerini alabilseniz de Iconsquare çok daha detaylı bilgiler veriyor. Kullandığınız etiketlerin analizden tutun takipçileriniz hakkında detaylı bilgileri bulabiliyor yorumlarınızı takip edebiliyorsunuz.  Ayrıca kampanyaları yönetmenizi de kolaylaştırıyor.

3-SocialRank

Takipçileriniz ve takip ettikleriniz ile ilgili detaylı analiz yapabileceğiniz bir uygulama. En iyi takipçilerinizi ya da en son takipçilerinizi görebiliyorsunuz. Ayrıca lokasyona, hashtage hatta emojiye göre takipçilerinizi listeleyebiliyorsunuz. Bir çok filtre ile takipçilerinizi listeleme imkanınız var. Örneğin takipçilerinizden onaylanmış hesapları ayrıca görmek bile mümkün.

4-Facebook Power Editör

Facebook Power Editör ile Instagram üzerinden reklam verebiliyorsunuz. Facebook Instagram’ı satın aldıktan bir süre sonra reklam özelliğini de açtı. Video ve görsel üzerinden ayrıca link özelliğini de kullanarak farklı seçeneklerde reklam vermek mümkün.

5-Sprout Social

Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarında detaylı analizler bulabileceğiniz bir başka uygulama da Sprout Social’dır. Ücretli bir uygulama olmak ile birlikte kurumsal hesaplar için oldukça faydalı veriler çıkarılabilir.

6-Websta

Instagram hesabınızın yönetimini web üzerinden yapabileceğiniz bir uygulama. Çeşitli analizlerin olduğu araçta faydalı özelliklerden biri de web üzerinden içerik yükleyebilecek imkanıydı. Ancak yakın zamanda Instagram bu özelliği kullanıma açtığından pek bir anlamı kalmadı. Analiz ile ilgili verileri kullanabilirsiniz.

7-Vibbi

En faydalı uygulamalardan biri diyebiliriz.  Sıkça sorulur Instagram’da yüklediğim fotoğrafları toplu olarak inderebiliyor muyum? İşte aradığınız araç geldi. Yüklemiş olduğunuz tüm gönderileri toplu indirmek istiyorsanız Vibbi size yardımcı olacaktır.

8-Instafollow

Özellikle sizi takip etmeyenleri takipten silme özelliği ile öne çıkan Instafollow takipçileriniz ile ilgili çeşitli veriler sunuyor. Ücretli programları da bulunuyor. Hem takipçilerinizi yönetebiliyor istediğinizi siliyor hem de çeşitli analiz verileri ile sayfanız hakkında bilgileri edinebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Alexa Sıralamalarında Neden Sert Düşüşler Yaşanıyor?
Önceki yazı
Sinema Gündemi #Haftalık’tan Sorulur: Geekyapar!