Instagram Hikayeler Anket Özelliği

Zuckerberg tarafında yenilikler biter mi? Bitmez. Popüler fotoğrafa uygulaması Instagram şüphesiz hikayeler özelliğinin en aktif kullanıldığı mecra. Hal böyle olunca da bu alanda geliştirmeler yapmamak elde değil.

Son gelişme ise hikaye bölümüne eklenen özelliği oldu. Anket özelliği Instagram’daki diğer çıkartmalarla aynı şekilde çalışıyor.

Hikaye paylaşımına, anket çıkartmasını sürükleyip bırakmanız yeterli. Çıkartmayı kullanınca otomatik olarak soru ve seçimler önünüze geliyor. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi burda da özelleştirme seçeneği mevcut.

Hikayenizi görüntüleyen insanlar oylamaya katılmak için sizin sunmuş olduğunuz bir seçeneğe tıklayarak oylamada bulunabilir. Böylece hikayeyi paylaşan kişi, hikayesini kimlerin görüntülediğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığını detaylı bir şekilde görüntüleyebilir.

Ankete oy verenleri görüntülemek için, hikaye paylaşımında yer alan görüntüleyenler sayacına tıklamanız yeterli. Açılan pencerede göz ikonun bulunduğu sekmeye tıklayın. Aşağıda oy verenler başlığı altında kişileri görüntülemeniz mümkün.

Instagram, şimdilik iOS platformu için sunduğu yeni anket etiket özelliğinin yanı sıra; resimlerinizden, metin ve fırçalar üzerinde kullanılmak üzere renkler almanıza olanak tanıyan damlalık aracı, metin ve çizimlerinizi doğrulamanıza yardımcı olacak bir hizalama aracını da ekliyor. Yeni hizalama özelliği sayesinde çıkartmaları, resimlerinizin tam merkezine yerleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
En Güzelinden Amerika Gezi Notları Vol.15 Dağlar mı Yollar mı İnsanlar mı?
Önceki yazı
SEO ve İçerik Pazarlama İlişkisi