İlk Akıllı Polis Bisikleti: Ekin Bike Patrol

İlk Akıllı Polis Bisikleti: Ekin Bike Patrol

Dijital Karga, kargastik işlerin peşinde koşmaya devam ediyor. Dünyanın ilk akıllı polis bisikleti olarak gözümüze takılan bu işin arkasında Türk mühendisler var. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen GITEX Fuarı’nda, Dubai Polisi standında tanıtılan Ekin Bike Patrol, dünyanın ilk akıllı polis bisikleti özelliğini taşıyor.

Ekin Teknoloji, 1998 yılında kurulmuş. Mottosu üzere güvenli şehir teknolojileri üretiyorlar. Gözümüze takılan bu yeni projeleri şehir denetim sistemlerine farklı bir bakış açısı katıyor. Akıllı bisiklet ile sabit sistemlerin bulunmadığı noktalar denetlenecek ve kent trafiğinin daha güvenli hale gelmesini sağlayacak.

Hareket halindeyken plaka tanıma ve park ihlal tespitleri yapabilen sistemin ana parçası, herhangi bir polis bisikletine de rahatlıkla monte edilebiliyor. Devriye gezdiği süre boyunca görüş alanını sürekli olarak kaydeden sistem, kara listede bulunan araçları plakaları sayesinde tespit edip kontrol merkezine eş zamanlı olarak bilgilendirmede bulunabiliyor. Emniyet güçlerine denetim konusunda büyük kolaylık sağlayan sistemin takibin kısa sürede yapılması sebebiyle, alanındaki diğer teknolojilere nazaran daha sonuç odaklı olduğunu söyleyebiliriz.

A Design Awards 2017 ve Stevie Awards 2016 ödüllerine sahip Ekin Bike Patrol şehirlerin güvenliğini umuyoruz daha iyi noktalara taşımakta yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Kargalar ve İzmarit Toplanan Crowbar
Önceki yazı
Kargastik iOS Uygulamaları: Notability