Haluk Levent İzmir Marşı

Haluk Levent İzmir Marşı

Haluk Levent İzmir Marşı kısa süre içerisinde YouTube Trendler listesinde 1. sıraya yükseldi. Çanakkale şehitlerini anmak için Haluk Levent’in seslendirdiği İzmir Marşı YouTube izlenmesi ile beraber sosyal medya mecralarında da en çok konuşulan konular arasında girdi. Haluk Levent İzmir Marşı klibini dedesi anısına da hazırladığını belirtti.

Dedem… Süleyman oğlu Diyap (1893-1963)

Üç kardeşi ile birlikte 14 yıl boyunca Çanakkale, Yemen ve Sakarya’da savaştı. Kardeşlerden Gani, şehit oldu. Diğer kardeş Yunus vücudundaki mermi ile 40 yıl daha yaşadı.

Bu ülke tüm şehit ve gazilerimize minnettar…

HALUK LEVENT

Haluk Levent’in yayınladığı İzmir Marşı klibiyle büyük bir konferans salonunda orkestra eşliğinde İzmir Marşı’nı söylüyor. Konferans salonundaki koltuklarda ise İzmir’in savunmasında etkili olan kahramanların isimleri yer alıyor.

Haluk Levent bir talep üzerine @_MehmetOzcan isimli Twitter kullanıcısına verdiği cevapla şarkıyı ticari olarak kullanmak istemediğini dile getirmiş.

Video klipte şarkı biterken Haluk Levent bir mesaj okuyor, “Milli Mücadeleye destek olmak için canı pahasına savaşan Karakol Cemiyeti’nden Yenibahçeli Şükrü’ye, Hamza Grubu’ndan Yüzbaşı Seyfettin’e, Mim Mim Grubu’ndan Topkapılı Mehmet Cambaz’a selam olsun. İmalat-ı Harbiye’den Eyüp Bey’e, Berzenci Grubu’ndan Ahmet Berzenci’ye, Ferhat Grubu’ndan Mustafa İzzet’e selam olsun. Kuva’cı kahramanlar; Yahya Kaptan’a Ali Çetinkaya’ya, Şahin Bey’e, Sütçü İmam’a ve Ahmet Hulusi Efendi’ye selam olsun. Kadınlarımız Ayşe Çavuş’a, Halime Çavuş’a, Asker Saime’ye, Melek Hanım’a, Tayyar Rahime’ye, Kara Fatma’ya ve Gördesli Makbule’ye bin selam olsun. Daha önce Çanakkale’de, Conkbayırı’nda, Kemalyeri’nde ve daha sonra Adana’da, Maraş’ta, Sakarya’da, Urfa’da, Afyon’da, Antep’te ve İzmir’in dağlarında Mustafa Kemal’lere selam olsun, selam olsun, selam olsun.”

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
PR Uzmanı Adayı Staj Günlüğü Vol.1
Önceki yazı
1 Milyardan Fazla e-Arşiv Fatura Düzenlendi