Gözlerinizi Bilgisayarın Zararlı Işığından Koruyun

F.lux nedir, nasıl kullanılır? Sosyal Asistan ile göz sağlığınızı korumak için bilgisayarınızda ne tür bir program kullanabileceğinizi anlatacağız. Zamanının çoğunu bilgisayar başında geçirmek zorunda olan kişiler göz problemleri ile sık karşılabilirler. Bu problemlerin kaynağı ise ekrandan yansıyan fazla ışık oranıdır. Bazen bilgisayar ekranı ile bulunduğunuz odadaki ışık düzeyi uyuşmayabilir. Bilgisayar ekranı kararır ve göz dengesini bozar, genellikle bu olaya güneşin durumu sebep olmaktadır.

F.lux tarafından geliştirilen bir program sayesinde bu tür olayların önüne geçilebiliyor. Program günlük saatlere göre bilgisayarınızın ekran parlaklık ayarını düzenliyor, bu sayede gözlerinizin dengesi bozulmuyor. &100 çözüm sağlamıyor olsa bile standart koşullar altında göz sağlığınız için kullanmanızda bolca fayda var.

Göz sağlığı için oldukça zararlı olan bilgisayarlar, uzun süre kullanımda uzağı görememe gibi pek çok sağlık problemine sebep oluyor, bunun sebebi ise bilgisayar için kullanılan monitörler, yani ekranlar oluyor. F.lux 1.0 bu sağlık problemlerinin önüne geçmek için kodlanmış bir program, günlük saate göre ışık oranını tahmin ediyor, bu sayede ekranınızın parlaklığını gün ışığı parlaklığına oranla ayarlayıp göz sağlığını tehdit etmeyecek seviyeye getiriyor.

F.lux tarafından geliştirilen, göz sağlığını korumada yardımcı bu programa hiçbir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz. Bilgisayarla fazla vakit geçiren veya içli dışlı yaşayanlar için sağlık acısından en ideal program olan F.lux, ücretsiz kullanımı ile kullanılması gereken programlar arasında yer alıyor.

Programı indirmek için F.lux sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sizlerde göz sağlığınıza önem veriyor veya göz problemleri yaşıyorsanız, bilgisayar ortamında çok fazla bulunma gereği veya iş için aşırı kullanım gerçekleştiriyorsanız göz sağlığınızı koruma amacıyla F.lux 1.0 programını ücretsiz olarak indirebilir, göz rahatsızlıklarının önüne geçebilirsiniz.

F.lux nedir ve bilgisayarın zararlı ışığından gözlerimizi nasıl koruruz sorularının cevaplarını yazımızda sizlere açıklamaya çalıştık. Göz sağlığınız için F.lux programını deneyebilirsiniz. Ayrıca ekran başında uzun süreli oturmak yerine saatte bir mola vererek göz sağlığınızı koruyabilirsiniz. Lokasyon ayarlarınızı yapmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
7 Maddede Mühendislik Fakültesinin Kızları
Önceki yazı
Sosyal Medya ve Psikoloji