Google Testleri: YouTube Aramalarda Web Sonuçları


  • YouTube ‘da herhangi bir konu aradığınızda Google’ın web sonuçlarından bağlantılar gösterdiğini keşfedebilirsiniz.
  • Aşağıdaki ekran görüntüsünü yayınlayan bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedilen özelliğin haberi kısa sürede tüm dünyaya yayıldı.

youtube

Yukarıdaki görselde, tek bir web sayfası sonucunun, video sonuçlarının arasında nasıl yer aldığını gösteriyor. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar ilgili YouTube videosunun görüntülendiği sayfayı ziyaret edebilir ya da doğrudan Google’da arama yapmak için bağlantıya tıklayabilir. Web sitesi sonucuyla alakalı herhangi bir sponsorlu ibaresine rastlanmamıştır. Bu da Google’ın kullanıcılara yardımcı olmak için yayınladığı bir özellik olarak göze çarpıyor. Peki, kullanıcılar tarafından bu özellik nasıl karşılandı? Kimi kullanıcılar bu tarz bir arama yapmak istesem Google web sonuçlarını kullanırdım ne gerek vardı derken kimi kullanıcılar da aynı anda birden fazla seçenek olmasını olumlu karşılıyorlar.

Ekran görüntüsünü yayınlayan Reddit kullanıcısı, testi Android için YouTube uygulamasında görmüş. iPhone ve MacBook’umda YouTube içerisinde birçok arama yapıyorum ve henüz bu özelliğe denk gelmedim. Bazı kullanıcılar bununla karşılaşıyor ve Google zamanla testlerini hızlandırabilir ve özelliği herkese açık olacak şekilde yayına alabilir.


Youtube Gizli Mod Özelliği haberimizi okumak için -> https://www.dijitalkarga.com/youtube-gizli-mod-ozelligi/

Karga’yı Sosyal Medyada da Takip Edin -> www.instagram.com/dijitalkarga

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Dijital Reklam Dolandırıcılığı 2020 Yılında Bütçelerin %30’unu Oluşturacak!
Önceki yazı
Instagram İşletme Profilinizi Analiz Etmenin 5 Yolu