Gak Guk Yapmayan 8 #Grafik Hazırlama Aracı

Sosyal medyanın hızlı değişen gündemine ayak uydurmak ve zaman kazanmanızı sağlayacak araçları sizlerle paylaşıyoruz. Eğer sizde sosyal medyada yatıp, sosyal medyada sabahlayan kargalardansanız mısır tarlasına hoş geldiniz!

Artık sizi sosyal medya için grafik hazırlarken büyük dertten kurtaracak harika araçlarla dolu bir listemiz var. Bu listedeki araçlar yardımıyla sosyal medyadaki grafik işlerinizi çok daha pratik şekilde hazırlayabilir, profesyonel bir grafiker olmasanız dahi paçalarından yaldır yaldır profesyonellik akan, kalite kokan çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz ?

1. Social Image Resizer Tool

social-image-resizer-tool

Sosyal medya için içerik üretirken belkide en çok zorlanılan grafik konusu boyutlardır… Düşünsenize bir içeriği kırk farklı mecra üzerinde yayınlıyorsunuz. Durum böyleyken akşam ne yediğini hatırlamayan birinin sizce tüm bu sosyal ağlar için ideal ve geçerli grafik boyutunu ezbere bilmesi ne kadar olağan olabilir ki? Bizce bu durum bir karga açısından hiçte olağan filan olamaz.

Social Image Resizer Tool, işte bu büyük karmaşaya son vermek ve oranın buranın grafik boyutunu ezberleme derdinden bizleri kurtaran mucizevi bir web aracı. Bu araç sayesinde artık görsel içeriklerinizi farklı sosyal kanallar için hazırlarken birer birer boyutlandırma derdine son verecek birkaç dakika içerisinde yeniden boyutlandırma işlemini sonlandırabileceksiniz.

Social Image Resizer Tool ile istediğiniz herhangi bir görseli yükledikten sonra görselinizi hangi sosyal kanal için yayınlayacağını seçiyorsunuz ve ardından oluşan frame üzerinden görsel içeriğinizi tam olarak hizalıyorsunuz. Social Image Resizer Tool sayesinde aralarında Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, Pinterest, Instagram ve YouTube’a kadar onlarca sosyal kanal için bire bir uyumlu görsel hazırlamanız hiç işten bile değil!

2. Social Media Image Maker

social-media-image-maker

Sosyal medya hesaplarının görsellerini en doğru şekilde düzenlemek ve kullanıcılara yansıtmayı başarmak gerçekten hüner isteyen bir iş. Özellikle arkanızda tüm kahrınızı çekecek bir grafikeriniz yoksa ve tüm iş yükünü kendi başınıza üstlenmek durumunda kaldıysanız değmeyin keyfinize…

Social Media Image Maker, bizler için hem tüm bu sorunu ortadan kaldırıyor hem de sosyal medya kanalları için görsellerimizi en uygun şekilde yapılandırmamız açısından bizlere yardımcı oluyor. Aracı kullanarak toplamda 16 farklı sosyal ağ için istediğiniz görselleri tam olarak kesip biçebiliyor ve hesaplarınızın çok daha yakışıklı durmasını sağlayabiliyorsunuz.

Tek yapmanız gereken Social Media Image Maker’a girdikten sonra “Create” butonuyla bir sayfa oluşturmak ve daha sonra düzenlemelerinizi yaparak çalışmanızı bilgisayarınıza kaydetmek. Unutmadan, bu araç yardımıyla görsel dosyalarınıza çeşitli filtreler ekleyebilmeniz de mümkün.

3. Pablo

pablo

Sosyal medya için alıntı görselleri düzenleyeceksiniz ve bu iş için gerçekten kısıtlı zamanınız mı var? Tamam, o halde henüz Pablo ile tanışmamışsınız demektir. Pablo; 30 saniyeden daha az bir süre zarfında etkileyici alıntı görselleri oluşturmanıza yardımcı oluyor. İstediğiniz bir görseli belirledikten sonra görselin şekli, başlığınız ve hatta içeriğinizi tümüyle oluşturup, bir de üzerine filigran ekleyerek Pablo sayesinde alıntı sosyal medya içeriklerinizi kolay ve hızlıca hazırlayabilirsiniz.

Pablo alıntı içeriklerinin felsefesini çözmüş olmalı ki, size yalnızca tek düze bir sistem sunmuyor. Dilerseniz eklediğiniz görsele bulanıklık, siyah/beyaz vb. efekt filtreleri eklemenize de yardımcı oluyor. İçeriğinizi hazır hale getirdikten sonra isterseniz Pablo tek bir tıkla hazırladığınız içeriğinizi Facebook veya Twitter üzerinden paylaşma şansı da sunuyor. E daha ne olsun?

4. Pinwords

pinword

Pinwords, oldukça basit ancak etkili sosyal medya araçlarından biri. Pinwords’ü kullanarak istediğiniz bir alıntı tarzında içeriği tıpkı Pablo’nun size sağladığı gibi bir dakikadan daha az sürede hazır hale getirebiliyorsunuz. Pinwords daha çok hazır şablonlar üzerinden ilerlemeyi isteyen kargalar için biçilmiş kaftan desek çok da yanlış bir şey söylemiş sayılmayız. Pinwords’ü kullanarak  6 farklı şablon içerisinden dilediğiniz bir çalışma tarzını seçip içeriklerinizi gelişmiş özellikler sayesinde hazırlayabilir ve hemen paylaşmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Pinwords ile hazırladığınız içerikleri de dilerseniz doğrudan Facebook, Twitter, Tumblr, Pinterest veya e-mail seçeneğiyle paylaşabilirsiniz. Pinwords dosyayı tekrardan revize edebilme ihtiyacınızı da göz önüne aldığı için size ayrıca bir de istediğiniz çalışmaları yer imi olarak ekleyerek daha sonradan düzenleme olanağı sunuyor.

5. Befunky

befunky

Befunky, bilgisayarınızda profesyonel bir grafik editörü yardımcısına ihtiyaç duymanıza gerek kalmadan harika sosyal medya görselleri oluşturmanız için hazırlanmış bir web aracıdır. Diğer araçların aksine Befunky biraz daha profesyonel çalışmalar üretmeye yardımcı oluyor ve sunduğu önemli araçlarıyla kullanıcıların gönlünü fethetmeye yardımcı oluyor.

İçerikler üzerinde keskinlik, bulanıklık ve kesme yapma gibi bir görsel editörü içerisinde arayacağınız tüm temel araçlara sahip olan Befunky, aynı zamanda gelişmiş görsel efektleriyle de içeriklerinizi sosyal medyayayla tam uyumlu hale getirmenize yardımcı oluyor.

Befunky ile içeriklerinizi hazırladıktan sonra dilerseniz bilgisayarınıza doğrudan indirebiliyor, dilerseniz de Facebook yada popüler bulut yedekleme servisleri üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

6. Canva

canva

Listenin en afili delikanlısı Canva, şimdiye kadar karşınıza çıkacak hem ücretsiz hem de en profesyonel grafik yardımcısı web araçlarından biri. Bir tasarımcı olmamanıza karşın Canva’yı kullanarak çok kısa süre içerisinde harika görseller çıkartabilir ve işi gücü bırakıp grafik-tasarımcılığa soyunabilirsiniz.

Canva’nın içerisinde her alandan kullanıcının ihtiyacına cevap olabilecek onlarca hatta yüzlerce hazır şablonlar yer alıyor. Hazır şablonlarla aranız pek iyi değilse, Canva kendi görsellerinizi de pekala oluşturmanıza yardımcı oluyor. Canva ile yalnızca sosyal medya grafikleri değil aklınıza gelebilecek ve ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü çalışmayı meydana getirebilmeniz mümkün.

Canva’nın kullanıcılarıysa sıklıkla bu servisi. Facebook kapak görselleri, Instagram içerikleri, Twitter başlık görselleri ve Pinterest içerikleri oluşturmak için kullanıyor. Dediğimiz gibi Canva ile yapabileceklerinizin bir sınırı veya bir ucu bucağı yok. Şunu bi kenara yazın; bu araç adamı gerçekten tasarımcı eder!

7. Pagemodo

recite

Kapak fotoğrafları sosyal medya kullanıcıları tarafından bir hesap hakkında bilgi sahibi olması için göze takılan ilk ve en önemli grafikler oluyor Siz de bu grafikleri sosyal medya üzerinde değişik bir aurası ve hatta büyüsünün olduğuna inanıyorsanız o halde Pagemodo ile tanışmanızın zamanı gelmiş demektir.

Pagemodo, sosyal medya içeriklerinden ziyade sosyal medya hesaplarının kapak görselleri için imajlar oluşturmaya yardımcı oluyor. İçerisinde yüzlerce özelleştirilebilir şablona yer verilen Pagemodo ile tasarım yeteneğiniz ne kadar sınırlı olursa olsun sizin de kendi zevkinize göre ve insanları muhakkak etkileyecek içerikler oluşturabilmeniz mümkün.

Pagemodo size sadece yalın ve bayat şablonlar sunmak yerine şablonların tüm bileşenlerini özelleştirme şansı da sunuyor. Bu sayede istediğiniz bir şablonu düzenleyerek eşsiz ve daha önce benzeri görülmemiş sosyal medya şablonları meydana getirmek çocuk oyuncağı haline geliyor.

8. Share As Image

shareasimage

Share As Image, istediğiniz bir görselin üzerine yazılar yazmak ve filtreler eklemek istediğinizde tercih edebileceğiniz oldukça pratik ve kullanışlı bir diğer sosyal medya aracı. Bu aracın yardımıyla istediğiniz herhangi bir görselin üzerine kolayca yazılar ekleyebilir, bu yazıların font ve büyüklüklerini düzenleyebilir hatta görsel üzerindeki konumlarına bile karar verebilirsiniz. Anlayacağınız Share As Image, “Photoshop ile filan uğraşamam bana basit bir araç lazım, işimi göreyim yeter.” Diyen kullanıcılar için hazırlanmış.

Eğer Share As Image’i gerçekten kullanışlı bir araç olarak görürseniz, Pro sürümünü aylık 9 Dolar karşılığında satın alarak yüzlerce hazır şablonun kilidini açabilir ve kendi logonuza da filigran olarak hazırlayacağınız çalışmaların üzerinde yer verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Blog yazarları için içerik gaklama ve #zamanlama
Önceki yazı
İzlandalı kadınlarla evlenen göçmenlere aylık $5000 #dijitaltehlikeler