e-Nabız’dan Dünya Çapında Başarı

e-Nabız’dan Dünya Çapında Başarı

Kargastik bir haber ile güne merhaba diyoruz. Haberi görür görmez araştırıp paylaşmak istedik. Çünkü iyi işler değerini bulmalı. Ve başarılar paylaşılarak çoğalmalı. İşte haberimiz.

Sağlık hepimiz için önemli ve bu alanda yapılan tüm çalışmalar anlamlı. Özellikle kamu alanında faydalanabileceğimiz imkanların hayatımıza katkısı yadsınamaz. İşte bir buçuk yıl önce Dijital Dünyamıza mobil uygulama olarak kolayca ulaşabileceğimiz bir sağlık sistemi girdi.

E-Nabız ile kişisel olarak tüm sağlık bilgilerimize (Reçete, tahlil, görüntü, acil durum bilgileri vb) ulaşabiliyoruz. Randevu sistemi, bağış yapma ile de entegre. Hatta giyilebilir teknoloji ile adım, nabız, kalori gibi verileri ölçen akıllı bileklikler, bluetooth özellikli tansiyon, şeker ölçüm cihazları ve tüm GSM operatörlerinin sağlıkla ilgili uygulama ve cihazlarını e-Nabız profilinize entegre edebilirsiniz.

e-Nabız ile tüm sağlık bilgilerinizi tek bir yerde kayıt altında tutabilirsiniz. Yani dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısı olarak dikkat çekiyor. Bu altyapının karşılığını bulduğu bir ödül de bizleri gururlandırıyor. Dünya Zirve Ödülleri’nde (WSA-World Summit Award) “En İyi Sağlık Uygulaması” seçilerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Peki bu Dünya Zirve Ödülleri (WSA-World Summit Award) nedir?

WSA, ilk defa 2003 yılında Birleşmiş Milletler Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi çerçevesinde verilmeye başlanan bir ödül programı. WSA ödül programı kapsamında yerel dijital içerikler, toplumsal etki, zenginliğin ortaya konması ve yenilikçi uygulamaların çeşitlenmesi motifleriyle inceleyen her gün büyüyen dünya çapında bir ağa sahip ve en iyi interaktif içerik ve yaratıcı uygulamaların belirlenmesi konusunda tek global yarışma niteliğini taşıyor.

2016 World Summit Awards’a Şubat 2016’da Türkiye Kişisel Sağlık Sistemi e-Nabız ile sağlık alanında başvuruda bulundu. Tüm alanlarda 178 ülkeden 400’den fazla proje jüri tarafından değerlendirildi ve sağlık alanında e-Nabız, dünyada ödül alan 5 projeden bir tanesi oluyor.

e-Nabız böylece Türkiye’de aldığı ödüllerden sonra uluslararası ödüller ile de başarılı bir proje olduğunu gösteriyor. Dünya da zaten çok fazla örneği yok örneklerinin içinde de en gelişmişi denilebilir.Tabi geliştirilmeye de devam ediliyordur. İşte bu inovatif hareketler bizlere umut veriyor.

Dünya bile duydu yoksa siz hala duymadınız mı? Mutlaka bakalım başarılı ve faydalı bu sistemden istifade edelim. Detaylı bilgileri almak ve üye olmak için linki tıklayabilirsiniz.

Tebrikler ?? E-Nabız ekibi hepinize bol cevizli, sağlıklı günler diliyoruz. Ödülleri nasılsa topluyorsunuz 🙂

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
iyzico SXSW’da Türkiye’yi Temsil Etti
Önceki yazı
Türkiye’de Saniyede 11 Dilim Pizza Yeniyor