Cevizlik Girişimler: GazeteEkmekSut.com

gazete ekmek süt

Son dönemde insanlara hizmet götüren birçok proje hayata geçirildi. Ve değerli Dijital Karga okuyucuları ile Cevizlik Girişimler kategorisi altında bazılarını paylaşıyoruz. Genç girişimci Sonay Berktaş “GazeteEkmekSüt” isimli bir girşimi hayata geçirmiş.

Sonay Berktaş’ın kurduğu gazeteekmeksut.com, insanların temel ihtiyacı olan gazete, ekmek ve sütlerini sabah en geç 7:30’da kapılarına kadar getirmelerini sağlıyor. Üstelik bunun için herhangi bir hizmet ya da abonelik bedeli almıyor. Ürünlerin fiyatı ise bildiğimiz market fiyatlarıyla aynı.

Ana sayfadan oturduğunuz il, ilçe ve sitenizi seçerek çok kolay şekilde ürünler ekranına geçip seçiminizi yapıp ödemeye gidebiliyorsunuz. Sistem size dilediğiniz çeşitte ekmek, süt ve gazeteyi sunuyor. Özellikle ürünleri seçerken son derece opsiyonel gün seçenekleri sunulmuş ki nerede ise her kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek bir periyot bulunabiliyor. Örneğin ekmek ve sütlerde haftanın her günü, hafta sonu, sadece hafta içi ya da gün aşırı olacak şekilde haftanın üç günü seçeneklerini bulabiliyorsunuz. Bunca farklı seçeneği bu kadar kullanıcı dostu bir tasarım ile sunuyor olması ise sitenin en önemli avantajları arasında.

Lokasyon bazlı hareket ederek işin en zor kısmı olan dağıtım işini kolaylıkla çözümlediklerini belirten Berktaş dağıtım ekibini nitelikli tutmuş ve üniversite mezunlarından oluşan bir yapı kurmaya çalışmış.

Ödeme alt yapısı olarak payu ile çalışan gazeteekmeksut.com kullanıcılarına en güvenilir ödeme sistemlerinden birini sunuyor.

Fikir Nasıl Ortaya Çıktı?

Sonay Hanımdan aldığımız bilgiler çerçevesinde fikrin ortaya çıkışı enteresan olmuş. Sonay Hanım bir reklam ajansında başkanlık yaparken marka stratejisi belirledikleri inşaat projelerinde apartman görevlisi olmadığını fark etmiş. Özellikle yeni nesil hiçbir inşaat projesinde maliyetlerden dolayı apartman görevlisi olmaması gazeteekmeksut.com fikrinin doğmasına neden olmuş . Konut projelerinde insanlara sürekli lüks satılmaya çalışılırken en temel ihtiyacın giderilmemesini son derece büyük bir boşluk olarak görmüş ve bunu sistemli, alt yapısı sağlam bir yapıya dönüştürmeye karar vermiş. İşte o gün kapıcı olmaya karar vermiş Sonay Hanım. Önemli bir boşluğu tespit ettiklerini dile getiren genç girişimci işin hiçte kolay olmadığını ve üzerinde 13 ay ar-ge yaptıklarını belirtiyor.

Girişimin Gelişme Sürecinden Notlar

Öncelikle kullanıcı dostu ara yüzleri olan sade, basit ve kullanımı kolay bir web sitesi yapmaya karar vermiş. Ancak bir o kadar da yazılım konusunda hassas ve titiz çalışılmış. İşin dile kolay geldiğini ifade eden Sonay Hanım ‘gazete, ekmek ve süt dağıtımı ne olacak’ diye çok basite indirgenmemesi gereken bir proje olduğunu belirtiyor. Sistemin siparişten tedarike, paketlemeden dağıtıma kadar tüm lojistik süreçlerini kendi ekiplerinin yaptığını da ekliyor.

Hangi Lokasyonlarda Hizmet Veriyorlar?

Gazeteekmeksut.com şu an İstanbul ve Ankara’nın en seçkin konut projelerinde başlamış durumda. İnsanların son derece ilgisini ve merakını çeken proje için Sonay Hanım bu hizmetten memnuniyetlerini çok önemsiyor.
Farklı iş birlikleri ve ortaklıkları için görüşmeler yaptıklarının bilgisini de paylaşmış olalım.

Sonay Hanım bu projenin evrileceği noktaları da belirlemiş. Özellikle her gün en seçkin konut projelerine paketlerinin ulaştığını ifade ediyor. Bunun yanında dijital dünyada insanların gazeteleri, akıllı telefon, tabletler ya da bilgisayarlarından okuduğunu hatta Twitter’dan bu ihtiyacı daha hızlı şekilde giderdiğini düşünsek dahi çok sayıda insanın gazeteye ulaşmakta zorlandığından dolayı gazete okuyamadığını belirten Sonay hanım işte bu problemi de kolaylıkla çözdüklerini de belirtiyor.

İşin operasyonel zorlukları, tahsilat sıkıntılarından dolayı gazete gruplarının abonelik modelini oturtamadıklarını belirtiyor ve medya açısından bir devrim yapacaklarını da özellikle belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
İlkel Teknoloji: Termite clay kiln & pottery
Önceki yazı
United Airlines CEO’suyla Kriz Krizi Doğurdu