Cevizlik Girişimler: Askıda Ne Var?

askıda ne var?

Askıda Ne Var?, Osmanlı’dan kalma güzel bir gelenek olan Askıda Ekmek uygulamasından esinlenmiş. “Sevmek fiilinden sonra gelen, dünyanın en güzel fiili, yardım etmektir.” düşüncesinden hareketle “Paylaşma Güzeldir” diyen bir sosyal girişim. Kargastik bir hareketle internet derneği de diyebiliriz. Ülkemiz açısından oldukça önemli ve değerli kabul edilen Askıda Ne Var? girişimi şuan için sadece üniversite öğrencilerini yardım odağına yerleştirmiş olsa da öyle umulur ki, ilerleyen yıllarda bu girişim dallanıp budaklanarak herkese hizmet verebilecek bir yardım ağına da dönüşebilir.

Askıda Ne Var?’da işler oldukça sade ve kolay şekilde işliyor. Kişisel bir kullanıcı veya şirket olarak Askıda Ne Var’ın askısına bir ürün veya hizmet için ödeme yapıyorsunuz. Bundan üniversite öğrencilerinin faydalanmasını sağlamış oluyorsunuz. Nasıl mı? Üniversite öğrencileri sisteme kayıt oluyorlar. Yalnızca bağlı oldukları üniversite mail adresleri geçerli. Bu da yardımlarınızın doğru yere ulaştığından emin olmak için oldukça ince düşünülmüş bir detay.

Askıya insanlar hizmet ve ürün bırakırken, üniversite öğrencileri de askıdaki ürün ve hizmetlerden faydalanabiliyor. Örneğin bir üniversite öğrencisine yemek ısmarladığınızda, öğrenci sistem üzerinden aldığı barkod numarası sayesinde ilgili restorana bir saat içinde giderek yemeğini yiyebiliyor.

Kişisel kullanıcıların yanı sıra şirketler de kendi ürün ve hizmetlerini askıya bırakabiliyor. Böylece daha çok üniversite öğrencisinin hayatı daha kolay hale getirilebiliyor. Düşünce olarak on numara bir yerli cevizlik girişim olan Askıda Ne Var?, bana sorarsanız aynı şekilde on numara pratiğe de dökülebilmiş bir yapıya sahip.

Biz de kendilerini dibine kadar desteklediğimiz Dijital Karga ekibi olarak öyle temenni ediyoruz ki, ülkemizde bu şekilde kar odağı yerine yardımseverlik hedefli girişimleri daha sık görme fırsatı buluruz.

❱❱ Girişimi ziyaret edin

Ceviziniz bol olsun.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
İş Hayatı Asistanı: Samsung Focus
Önceki yazı
Sokaktaki Süper Kahramanlar İçin Sürüş Deneyimi