Yunusemre Belediyesi Dijital Arşivi

Dijital iletişim teknolojileri kamu alanında kullanılmaya hızla devam ederken Yunusemre Belediyesi kuşaklar boyunca herkesin tek tuş ile kullanabileceği bir sistem kuruyor.

Ege Bölgesi’nde ilk olan dijital arşiv sistemi ile verimli bir çalışma ağı oluşturmayı hedefleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Muradiye Ek Hizmet Binası’nda Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne bağlı arşiv biriminde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Çerçi’ye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, Bilgi İşlem Müdürü Hüseyin Bayık ve teknik personel eşlik etti.

Başkan Çerçi burada yaptığı konuşmada Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde başlanan proje bir arkeolog titizliğinde sürdürdüğünü kaydederek,

“3 milyon 500 bin yazılı evrak ile 450 bin metre haritanın tamamının dijital ortama aktarılıp, halka daha hızlı hizmet verilecek. Vatandaşımız belediyeye geldiğinde memurlarımız tozlu raflarda dosya aramayacak; tek tuşla tüm dokümanlar bilgisayar ekranına gelecek. Çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı. ‘Gelecek Nesiller İçin, Geleceğin Yunusemresi’ni oluşturma adına yürütülen projelerimiz bir bir hayat buluyor. Vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak adına elektronik belediyeciliğe 2017’nin ortalarında geçmiş olacağız. Yeni gelen evraklarda taranacak bu sistem ile vatandaşlarımızın işini kolaylaştırmış olacağız”

Yunusemre Belediyesi vizyonunda yazan “Tarihi, kültürü, ekonomisi ve sosyal ruhuyla bütünleşmiş, sahip olduğu kültürel zenginlik ve değerlerini yaşayarak gelecek nesillere miras bırakan, her birimizin yaşamaktan mutluluk duyacağı, gelişen ve yenilenen bir şehir” olma hedefini destekleyen bu proje ile bir adım öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Blog Yazarlarının Google Adsense Yanlışı
Önceki yazı
Yunanistan Dijital Politika Bakanlığı