Türk Telekom Günışığı Projesi

Türk Telekom, İngiltere’nin önde gelen ödül ve değerlendirme kuruluşlarından Awards Intelligence tarafından 11 senedir düzenlenen Best Business Awards ödüllerinde Günışığı Projesi’yle “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünün sahibi oldu. Kuruluşların 20 kategoride başvuru yaptığı ve uluslararası düzeyde prestij sahibi olan Best Business Awards’da başvurular, kendi alanında deneyimli jüri üyeleri tarafından, özellikle inovasyon ve başarı sonuçları göz önünde tutularak değerlendiriliyor.

Günışığı Projesi, görme kalıntısına sahip çocukların var olan ışık algılarını kullanarak nesneleri algılamalarını kolaylaştırmak ve hayatta karşılaştıkları zorlukları aşmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Az gören çocukların var olan görme yeteneklerini geliştirebilecekleri ve Türkiye’nin her yerinden katılabilecekleri bir eğitim projesi. Türk Telekom, kendi Ar-Ge ekibiyle geliştirdiği Günışığı Oyunları mobil uygulamasını Google Play üzerinden tüm az gören çocukların hizmetine sundu. Bu uygulama sayesinde çocuklar görme yetilerini geliştirirken rakamları, okumayı ve yazmayı öğreniyorlar. Türk Telekom bu projeyle uluslararası düzeyde ses getiren Best Business Awards ödüllerinde En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülüne layık görüldü.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Instagram Etkileşim Sorunu
Önceki yazı
Help Mert 2 Milyon İzlenmeyi Geçti