Sosyal Medyanın Etki Alanına Nasıl Dahil Oluruz?

Sosyal Medyanın Etki Alanına Nasıl Dahil Oluruz?

İnternetin gelişmesiyle artan sosyal mecralar, bizleri asosyalliğe itti. Asosyal yaşantılarımızda kültürümüzün getirdiği güzelliklerden uzaklaşmaya, unutmaya başladık. Bugün Kargastik videolar serimizde “Sosyal Medyanın Etki Alanına Nasıl Dahil Oluruz? | Ali Ercan Özgür | TEDxYamanlarMalhunHatunHS” TEDx Talks kanalından imece kültürünü canlandıran bir projeyle karşınızdayız.

ihtiyacharitasi.org’un kurucularından Ali Ercan Özgür’ün TEDx’in hazırladığı programda projesini anlatıyor. Proje; ihtiyaç sahipleriyle destekçileri bir araya getiren bir web sitesi. İmeceyi yeniden canlandırıyor. Ali Ercan Özgür konuşmasında buluşturdukları ihtiyaç sahibi ve destekçilerden bahsediyor. Sosyal medyanın gücünün hayatımıza nasıl artı katabileceğini ve sosyal medyada yalnızlaşmak yerine nasıl etkili olabileceğimizi anlatıyor.

Videoda neler bulacaksınız?

  1. Sosyal medya
  2. İmece sistemi
  3. İhtiyacharitası.org

İhtiyaç sahibi insanların daha çabuk destekçilere ulaşabileceği Kargastik bir site. Yardım severlerin ya da ihtiyacı olmayan şeyleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yapmaları gereken siteye kayıt yapmak. Yakın çevrelerinden başlayarak birçok insana yardımcı olabilirler. Bazen aynı mahallede ihtiyaç sahibi ve destekçinin bu platform üzerinden buluştukları da oluyor. İnternet ne kadar insanları asosyal yaşama sürüklese de bu şekilde projelerle sosyaleşmeyi, yardımlaşmayı da arttırıyor.

Kanalda neler bulacaksınız?

TEDx Talks kanalında düzenlediği programlarda ki konuşmacıların videolarını bulacaksınız. Her alanda, konuda konuşmacı bulacağınız bir kanal. Başka ülkelerde ki konuşmacıları da göreceksiniz. TEDx Talks çok büyük bir organizasyon. İlginizi çekecek yerli yabancı birçok video izleyebileceğiniz bir platform.

TEDx Talks’ın diğer videolarını izleyip, kanalına abone olmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Van Gogh’un Ayçiçekleri Facebook’ta
Önceki yazı
İnternet, Baskı Miktarlarının Yüksek Kalmasını Sağlıyor