Samsung Taşınabilir SSD T5

Samsung Taşınabilir SSD T5

Samsung Electronics, harici depolama ürünleri kategorisinde en yeni modeli, SSD T5’i tanıttı. Samsung’un tescilli V-NAND (Vertical NAND) teknolojisini kullanan T5, kompakt ve dayanıklı tasarımıyla, transfer hızı ve şifrelenmiş veri güvenliği sunarak, tüketicilerin en değerli bilgilerine her zaman, her yerden kolay ulaşmasını sağlıyor.

Samsung Electronics Türkiye Veri Depolama Satış Müdürü İsa Tolu, T5 ile ilgili, “Taşınabilir disklerde ve katı hal sürücülerinde tüm sınırları yıllardır zorlamakta olan Samsung, Taşınabilir SSD T5 ile bu alandaki liderliğini ve inovasyon öncülüğünü sürdürüyor. Cep boyutlarındaki sağlam tasarımının ve hafifliğinin yanında T5, üstün bir hız sunarak kullanıcıların bir harici diskten beklentilerinin ötesine geçiyor. T5; hızlı, sağlam ve güvenli bir cihaz arayan kullanıcılar ve profesyoneller için ideal bir taşınabilir depolama ürünüdür” dedi.

Samsung Taşınabilir SSD T5

Standart harici disklerden 4,9 kata kadar daha hızlı olarak, 540MB/sn’lik şaşırtıcı bir hız sunan yeni T5, veri erişimine anında yanıt vermek için özellikle çalışanlar, fotoğrafçılar, video içerik üreticileri, yaratıcı profesyoneller ve içerik kullanıcıları için geliştirildi. Ayrıca T5, ortalama bir kredi kartından daha küçük 74×57,3×10,5 milimetre boyutlarında ve yalnızca 51 gram ağırlığında olduğundan kolayca avuca sığıyor. Alüminyum metal yüzeye sahip T5’ler, Deep Black – Derin Siyah (1TB ve 2TB modellerinde) ve Alluring Blue – Çekici Mavi (250GB ve 500GB modellerinde) olmak üzere iki farklı renkte sunuluyor.

Temel Özellikler 
Kategori
Samsung Taşınabilir SSD T5
Kapasite
2TB/1TB (Derin Siyah), 500GB/250GB (Çekici Mavi)
Arayüz
USB 3.1 (Gen 2, 10Gbps) Geriye dönük uyumlu
Boyutlar (UxGxY)
74 x 57.3 x 10.5 mm
Ağırlık
51 gram
Aktarım Hızı
540 MB/sn’ye kadar
UASP Modu
Destekleniyor
Şifreleme
AES 256-bit donanımsal veri şifreleme
Güvenlik
Samsung Taşınabilir SSD Yazılımı
Sertifikalar
CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
RoHS Uyumluluğu
RoHS2
Garanti
Üç (3) Yıl Sınırlı Garanti

Hareketli parçaları olmayan darbeye dayanıklı iç kasası ile T5, 2 metreye kadar yükseklikten düşmeye dayanıklı bir yapıya sahip. PC ve Mac’lerde kullanılabilen Samsung Tanışabilir SSD Yazılımı, AES 256-bit’lik donanımsal veri şifreleme ve kolayca güvenlik yapılandırması imkânı sunuyor. Yazılım, en yeni sürümün ve son güncellemelerin alınmasını da sağlıyor. Ayrıca, daha fazla uyumluluk için, Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler için de bir mobil uygulama bulunuyor. Bunlara ek olarak, T5 ile birlikte verilen “USB-C’den C’ye” ve “USB-C’den A’ya” aktarım sağlayan bağlantı kabloları, sayısız cihazda uyumlu kullanım imkânı sunuyor.

Üç yıllık sınırlı garantiyle gelen T5’in 250GB’lik modeli 550TL, 500GB’lik modeli 900TL, 1TB’lik modeli 1800TL ve 2TB’lik modeli de 3500TL’den başlayan tavsiye edilen fiyatlarla Eylül ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Online Alışverişte Kredi Kartı Kullanımına Devam Edilecek mi?
Önceki yazı
Cep Telefonunu Doğru Kullanmak Beyni Geliştiriyor