Obama’nın Irkçılık Karşıtı Mandela Alıntısı Rekor Kırdı

Obama'nın Irkçılık Karşıtı Mandela Alıntısı Rekor Kırdı

Twitter’da 4 milyon beğeni almak kolay olmasa gerek. Eski ABD Başkanı Barack Obama ise ABD’nin Virginia Eyaleti’ndeki ırkçı ve ırkçılık karşıtı grupların karşıya geldiği gösterilerin ardından attığı tweet beğeni rekoru kırdı. 4 milyondan fazla aldığı beğeni ile Güney Afrika’da ırk ayrımcılığına dayalı rejimini yıkarak yerine tüm ırkların eşit şekilde temsil edildiği bir demokrasi getirmek için verilen mücadeleye önderlik eden Nelson Mandela’nın sözlerini paylaştı.

Tweet’lerde, “Hiç kimse, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret ederek doğmaz. İnsanların nefreti öğrenmesi gerekir. Ve eğer, onlara nefret öğretiliyorsa, sevgi de öğretilebilir. Çünkü sevgi insan kalbine aksine kıyasla çok daha doğal gelir” ifadeleri yer aldı.

Obama’nın paylaşımında farklı etnik kökenden gelen çocukların fotoğraf yer alıyor. Barack Obama’nın 93.3 milyon Twitter takipçisi an itibari ile 200 bin artarak 93,5 milyonu geçti. Obama’nın mesajından önce Twitter’in en çok beğeni alan mesajı Amerikalı şarkıcı Ariana Grande’ye aitti. Grande’nin İngiltere’nin Manchester kentinde Mayıs ayında düzenlenen saldırıdan sonra yazdığı mesaj 2.7 milyon beğeni almıştı.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
26 Ağustos Dünya Köpek Gününe Özel Netflix Yapımları
Önceki yazı
Online Alışverişte Kredi Kartı Kullanımına Devam Edilecek mi?