Milyoner Karga Olmanın 10 Altın Kuralı

Milyoner Karga

Milyoner Karga. Kulağa hoş geliyor değil mi? Biz de kulağa hoş gelen daha neler var, bir bilseniz. Hadi gerçeklerle yüzleşelim. Neredeyse hiç birimizin toplam kazancı yıllık tabloya baktığımızda 1 milyon rakamını göstermiyor. Hatta işaret bile etmiyor. Peki, bunun nedenini biliyor musunuz? Elbette bilmiyorsunuz. Bilseniz zaten burada ne işiniz var değil mi ama?

Biz de oturduk, bu konu hakkında bir şeyler karalayalım dedik. İşi gücü bırakıp dijital dünyadan veya fiziksel dünyadan milyoner karga olanların en sık alışkanlıkları ve huyları üzerine bir liste yaptık. Çok da iyi oldu çok da güzel oldu. Artık hepimiz milyoner olabiliriz o zaman?

1- Yatırım Yapmak için Biriktirmek

Milyoner Karga olmak kolay değildir. Neden mi? Çünkü para kazanmak masraflı bir iştir. Çok para kazanmaksa daha masraflı bir iştir. Bugün milyoner karga olanların hiç biri bulundukları yere zembille gelmedi. Hepsi bir şeylere yatırım yaptı ve sonuç olarak ilk milyonlarına ulaştılar. Milyoner mi olmak istiyorsunuz? O halde kazandığınız parayı hayalinizdeki son model arabayı almak veya tatil seyahati yerine ufak bir projeye dönüştürmeyi düşünmeye başlamalısınız.

2- Altından ve Dolardan Farklı Yatırım Araçları Olduğunu Kabul Etmek

Maalesef bizim ülkemizde yatırım denildiğinde ilk akla gelen parayı ya altına ya dolara vurmak. Milyoner Karga olmak böyle bir şey değildir. Onu da kitabına uygun yapsalar kargalar gam yemeyecek. Doların altının ne kadar olduğunu bilmeden hemen atlıyor insanlar. Nasıl olsa bu bir yatırım amacı öyle değil mi? Milyoner Karga, altın ve doların haricinde yatırım yapılacak birçok şeyin olduğunu bilir. Ellerindeki birikime göre de uzun veya kısa vadeli yatırımlar yaparlar.

3- Tek Ata Oynamazlar

Yatırımları sadece tek bir kanal üzerine aktarmak riskli bir iştir. Kazanırsanız kazancınızın büyük olacağı gerçek ama ya kaybederseniz? Tüm birikiminizi tek ata yatırmaktansa birden çok atlara oynayıp riski düşürmek daha idealdir. Tabii bunları yaparken gündelik işinizi de terk etmeyin. Milyoner olacağım diye sokaklarda kalmayın.

4- Harcama Taklidinden Kaçının

Gerçek milyonerlerin birçok açıdan fakirlere benzediğini biliyor muydunuz? Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg ve daha bir çoğunun lüks takım elbiseleri veya lüks aksesuarları yok. Onlar harcamalarını başkalarını taklit ederek yapmak yerine gerçekten ihtiyaçları olan şeylere harcamalarını yapıyorlar. Bizlerse zengin olduğunu düşündüğümüz insanları taklit ederek zaten epi topu 3 kuruş olan paramızı tüketiyoruz.

5- Kendilerini Geliştirmekten Vazgeçmezler

İş dünyasında birçok açıdan başarılı olmanın anahtarı insanın kendini en iyi şekilde yetiştirmesidir. Siz de kendinizi en iyi şekilde yetiştirin. Kurslara gidin, kitaplar okuyun, internet yazılarından feyz alın. Ha bu arada tabii Dijital Karga’yı da merceğinize dahil etmeyi sakın unutmayın.

6- Parayı Kabul Edin

Para hiçte öyle sanıldığı gibi kötü bir şey değil. Yine de parayı ütopik yerlere ve hatta zihninizin içine sakın sokmayın. Çok paranız olunca sizin için imkansız olan bir şeyleri başaracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yine de elinizde olanla yetinmek yerine daha fazlası için de çabalamaya başlayabilirsiniz.

7- Hedeflerinizi Koyun ve Onlarla Hareket Edin

Hedefi olmayan öyle dümdük yaşayan insanlardan olmayın. Bir şeyleri başarmak istiyorsanız önce neyi başarmanız gerektiği üzerine düşünün. Bunun ne kadar büyük veya küçük olacağı tümüyle sizin ilgilendirir. Küçük veya büyük, hedefiniz olsun ki nereye gittiğinizi bilin.

8- Çevrenizi Dikkatli Seçin

Çevrenizde daima sizden daha zengin, daha akıllı ve ilham dolu insanların olmasına izin verin. Böylece onlarla her vakit geçirdiğinizde aslında onlardan öğrenebileceğiniz ne kadar çok şeyinizin olduğunu da fark edebilirsiniz.

9- Milyoner Karga Olduğunuzu Hayal Edin

Vakit bulduğunuzda sadece gündelik hayatla ilgili şeyleri düşünmeyin. Arada kendinizi rahatlatmak ve hedefinizi hayal etmekten kendinizi geri koymayın. Tamam saatlerce milyoner olduğunuzu hayal etmek iyi bir düşünce olmayabilir ama 5 – 10 dakikalığına hayal dünyasına dalmak sizi hedefleriniz konusunda heveslendirmeye yardımcı olabilir. Ben Milyoner Karga’yım.

10- Yaş Sadece Bir Rakamdır

Yaşınızın kabul edilenden büyük veya küçük olması hedefinize ulaşmanız konusunda her zaman bir engel olmayabilir. Etrafınıza bakın sizin yaşınızda zengin ve gerçekten bir şeyleri başaran insanlar var mı? Tamam o halde şimdi içinizden bağıra çağıra tekrarlayın; ”Yaş sadece bir rakamdır…”

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Türkiye’de İlk Dijital Enerji Santrali
Önceki yazı
Cevizlik Girişimler: Paraşüt