Microsoft 83 Fiziksel Mağazasını Kalıcı Olarak Kapatıyor


  • 116 noktada bulunan Microsoft Mağazaları kapatıldı. 
  • Koronavirüs sürecinde uzaktan çalışan işçiler, işten çıkarılmayacak. 
  • Yetkili, “sağlık ve güvenliğe öncelik vermek istiyoruz” dedi. 

Microsoft’un dünya genelinde 72’si ABD’de olmak üzere toplam 83 mağazası bulunmaktadır ve bu mağazalarda dizüstü bilgisayarlar ve diğer donanımlar sergilenmekte ve satılmaktadır. Cuma günü yapılan açıklama, satışların giderek çevrimiçi ortama kayması nedeniyle şirketin perakende işi için “stratejik bir değişim” olarak nitelendirdiği bir kararı yansıtmaktadır.

Stratejik Bir Değişim

Cuma günü yapılan açıklama, satışların giderek çevrimiçi ortama kayması nedeniyle şirketin perakende işi için “stratejik bir değişim” olarak nitelendirdiği bir kararı yansıtmaktadır. Microsoft, New York City, Londra, Sydney, Avustralya’daki ve şirketin merkezinin bulunduğu Redmond, Wash.’daki dört yüksek profilli Microsoft Deneyim Merkezi’nde fiziksel mekanları yeniden hayal etmeyi planladığını belirtti.

Microsoft Corp., kapanışların 30 Haziran’da sona eren mevcut çeyrekte yaklaşık 450 milyon ABD doları tutarında, hisse başına beş sentlik vergi öncesi bir maliyete yol açacağını söyledi. Şirket, bu hamlenin işten çıkarmalara yol açıp açmayacağını belirtmedi.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Xbox Summer Game Fest etkinliğinde 60’tan fazla demo sunacak
Önceki yazı
İlk görüntülü konferans 50 yıl önce gerçekleştirildi