Mastercard’tan ‘Fark Yaratan’ Bankalara Ödül

Mastercard’ın bankaları 4 ana kategoride ödüllendirdiği Fark Yaratanlar 2017 etkinliğinde açılış konuşması yapan Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yasemin Bedir, “Teknoloji öylesine ivme kazandı ki, artık ancak hayal ettiğimiz şeyleri birkaç yıl içerisinde deneyimleme şansına sahibiz.Bu süreçte de Türk bankaları fark yaratan uygulamalarıile tüm dünyaya öncülük ediyorlar.”dedi.

Mastercard, ‘Fark Yaratanların Gözüyle Dünyaya Bakmak’ temasıyla düzenlediği organizasyonunda bankaları ödüllendirdi. ‘Satış’, ‘Pazarlama’, ‘Yılın en iyi müşteri değeri’ ve ‘Yılın inovasyonu’ olmak üzere 4 ana kategoride toplam 17 bankanın fark yaratan projeleriyle ödüle layık görüldüğü etkinlik, Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yasemin Bedir’in konuşmasıyla açıldı.

Konuşmasında finansal sisteme erişime dikkat çeken Bedir, “Teknolojinin gelişimi finansal sisteme erişimin de en önemli tetikleyicilerinden biri diyebiliriz. Mastercard olarak hedefimiz, faaliyette bulunduğumuz her ülkede sağlıklı ve sürdürülebilir büyüyen ekonomik ortamın yaratılmasına katkı sağlamak.Birçok yerel yönetimle iş birliği içinde finansal sisteme erişimi kolaylaştıracak ve artıracak projeler geliştiriyoruz. Bu süreçte Türk bankalarının fark yaratan uygulamaları tüm dünyaya örnek teşkil ediyor” dedi.Mastercard’ın tüketiciler ve iş ortakları için yarının teknolojisini bugünden yaratmak üzerine kurulu bir inovasyon yaklaşımı olduğunu vurgulayan Bedir, sözlerine şöyle devam etti: “Mastercard olarak tüm dünyada finansal sisteme erişime yönelik yaptığımız çalışmalar kapsamında finansal okur yazarlığın bu konuda önemli bir etken olduğunu gördük. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de ağırlıklı olarak kadınlar ve gençlerin finansal sisteme erişimi kısıtlı veya yok. Bu doğrultuda Türkiye’de kadınların finansal okuryazarlık seviyesini artırmayı hedefleyen Evin Hesap Uzmanı Kadın” projemizi sürdürüyoruz.”

Yiğit Çağlayan: “Tüketiciler artık hareket halindeyken kullanılabilen giyilebilir teknolojilere yöneldi”

Mastercard Türkiye İş ve Ürün Geliştirme Direktörü Yiğit Çağlayan ise, dijital dünyada gelinen noktayı ve Mastercard’ın nasıl fark yarattığını anlattı. Çağlayan, “Hızlı değişen tüketici trendlerini öngörmek ve güvenli ödeme seçeneklerini fiziksel, online veya mobil kanallardanakıcı bir tüketici deneyimi ile sunmak için çalışıyoruz. Mastercard olarak yaptığımız son araştırmada,yapay zeka ve akıllı ev uygulamaları gibi yeni teknolojilerin tüketiciler tarafından en fazla bahsi edilen konular olduğunu gördük”dedi.

Türk dizilerinin dünyaya açılmasında öncü olan, Global Agency’nin kurucusu İzzet Pinto ve gazeteci & yazar Emin Çapa’nın fark yaratmak üzerine ilham veren hikayeleri ile devam eden Mastercard Fark Yaratanlar 2017 etkinliği, 17 bankaya ödüllerinin takdim edilmesiyle son buldu.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Sonraki yazı
Max YouTube Star ile Final Heyecanı Başladı
Önceki yazı
Lenovo’nun Yeni Tab3 10 Business Tableti